Майже 100 тисяч киян втратили пільги на комунальні послуги - КМДА

Майже 100 тисяч киян втратили пільги на комунальні послуги - КМДА

95 тисяч пільгових категорій киян з липня залишились без пільг / Фото: Корреспондент

Це сталося через введення в дію нового порядку нарахування пільг.

Близько 95 тисяч пільгових категорій киян з липня залишились без пільг на оплату житло-комунальних послуг, користування скрапленим газом та встановлення і користування стаціонарним телефоном.

Це відбулося через введення в дію нового порядку нарахування пільг, затвердженого урядовою постановою № 389 від 4 червня, повідомив директор Департаменту соціальної політики КМДА, депутат Київради Юрій Крикунов на брифінгу. 

"26 категорій пільговиків постанова не торкнеться, а 25 категорій потраплять під дії нового порядку нарахування пільг. Для цих 25 категорій, однією з найбільших з яких є діти війни, пільга тепер буде нараховуватись залежно від рівня доходу на одного члена сімї, який зареєстрований у даному помешканні. Таким чином, якщо дохід на одного члена сім'ї не перевищує поріг в 1 тис. 710 грн, то цей пільговик продовжує кориcтуватись пільгами, які були в нього до того, як вступив у силу новий порядок. Якщо рівень отримуваного доходу вищий за поріг, то пільга застосуватися не буде", - цитує Крикунова УНІАН.

Він наголосив, що це не питання міста - "рішення було прийнято депутатами Верховної Ради, а уряд на виконання цього рішення прийняв відповідну постанову".

У Києві, за даними КМДА, дія нового порядку застосування пільг стосуватиметься орієнтовно 230 тис. пільговиків та членів їхніх сімей. 

"За нашими оцінками, орієнтовно 90 тис. пільговиків продовжують користуватися пільгою, оскільки їхній рівень нижче, ніж 1710 грн. Приблизно 95 тис. втратять право на користування пільгою і 45 тис. (частіше за все це родини, де є працюючі пенсіонери або де є люди працездатного віку, але ми не маємо їхніх довідок про доходи) – ми не можемо чітко сказати, що буде в цих 45 тис. родин", - зазначив керівник профільного департаменту КМДА.

За словами Крикунова, всім пільговим категоріям, яких стосується новий порядок, районні управління соціального захисту населення розіслали листи з повідомленнями, в яких зазначається, що пільга зберігається, або повідомляється, що пільга більше не застосовується і що вона скасована. 

Платіжки за липень вже зроблено з урахуванням нового порядку надання пільг.

"Ті громадяни, які знають, що їхній рівень доходу нижчий за 1710 грн, але отримали повідомлення, що пільга скасована, мають звернутися до райуправління соцзахисту і довести там, що їхній рівень нижчий за поріг. У такому випадку пільга буде повернута", - зауважив Крикунов.

Якщо пільги не повинно бути, громадянам допоможуть оформити субсидію, додав він.

Також Крикунов заявив, що київська влада для підтримки малозабезпечних жителів столиці вирішила допомагати виплатами одноразової матеріальної допомоги. 

Згідно з підрахунками КМДА, в середньому одна родина, один пільговик, що тепер позбавлені пільги, втрачатиме близько 100 грн на місяць. 

Міська влада передбачає здійснити цього року 7 адресних разових матеріальних виплат. Як зазначив Крикунов, у тому числі це виплати з нагоди Дня Незалежності, якими охоплять 365 тис. киян пільгових категорій та видадуть їм допомогу в сумі від 100 до 350 грн. 

"Це вже цього року третя така велика виплата. Ще їх буде принаймні дві великі – до річниці закінчення Другої світової війни та до Дня людей похилого віку. І будуть дещо менші виплати до Дня захистника України. Але по кожній із цих виплат кожний отримувач буде отримувати від 100 і більше гривень. І таких виплат, повторюся, за рік буде сім", - наголосив він.

Загальна сума на ці виплати, закладена в бюджеті міста, за інформацією Крикунова, - 230 млн грн.

Із 1 вересня 2015-го в Україні знову підвищать тарифи на електроенергію для населення. Це буде вже друге зростання цін цього року. Загалом до березня 2017-го, світло подорожчає в 3,5 разу

Повʼязані теми:

Наступна публікація