"Майданівці" підуть воювати на Схід, якщо Аваков пошле туди свого сина

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Майданівці" підуть воювати на Схід, якщо Аваков пошле туди свого сина

"Майданівці" назвали умови звільнення центру Києва.

Пожильців Майдану обурює, що журналісти знімають на Майдані лише "чорні плями". 

Жителі наметового містечка у центрі столиці висунули умову, за якої вони готові згорнути Майдан і піти воювати на Схід. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

"Ми готові звільнити Майдан від наметів і піти на фронт" - таку інформацію передав ТСН телефоном Іван Кочмар, який називає себе керівником чоти, третьої сотні. Ми зустрілися з ним біля намету,  де зібралися його товариші. Усі - обурені учорашнім виступом Арсена Авакова в ТСН-тижні, де він називає теперішній Майдан проектом ФСБ.

Такі звинувачення пожильці Майдану називають образливими й безпідставними і висувають владі свої умови: для звільнення Майдану.

"Ми хочемо, щоб пан Аваков послав свого сина поряд з нами! І всі, хто там сидить у Вервхоній раді, хай теж збирають своїх дітей, і ми всі підем. Але тільки в тому випадку, якщо вони приведуть своїх дітей і скажуть: ось вони підуть з вами!", - розповідає Іван Кочмар.

Один з "майданівців" каже, що намагався записатися до батальону "Крим", але йому чомусь відмовили попри гарну фізичну форму. Таких, забракованих, тут кілька. Чотовий Іван Кочмар каже: на Майдані вони збирають допомогу військовим. Це одна з причин, чому тут сидять.

Пожильців Майдану обурює, що журналісти знімають на Майдані лише "чорні плями". Плями - це чоловіки напідпитку: вони тут на кожному кроці. Жителям Майдану не подобаєтся, коли показують їхній побут, коли згадують так звані "сотні" у контексті кримінальних історій. Не подобається настільки, що журналістам погрожують.

І при цьому звинувачують медіа у необ'єктивності. Тут в один голос запевняють: лишаються, бо революція ще не перемогла, бо з громадою нова влада не  рахується. Але аргументів, що форми протесту та тиску на владу мають бути вже іншими, чути не дуже хочуть.

Частина майданівців перебралася в інше місце, до Київської фортеці. Інші записалися до добровольчих батальйонів. Хто залишається в центрі, навіть смоборонівці не знають.

"Не можу говорити цифрами, але більшість із тих, хто стоять на Майдані, поприїжджали сюди весною. Багато хто каже, що вони там відпочатку , але зараз це важко перевірити. Я вважаю, що Майдан свою функцію виконав", - каже Данило Кех, керівник виконавчого комітету самооборони Майдану.

Психологи кажуть, що людям, які справді були тут від початку Майдану, бачили і пережили розстріл Небесної Сотні, і ніяк не можуть вийти з того бою, потрібна кваліфікована  допомога, бо в них - посттравматичний стрес. Такі тут теж є. Але влада продовжує умовляти їх розійтися. 

Нагадаємо, генпрокурор не виключає силового варіанту звільнення центру Києва від наметів.

Кореспондент ТСН Ірина Павленок

 

Майданівці готові висунутись на передову з синами чиновників

Майданівці готові висунутись на передову з синами чиновників

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація