Матері Савченко виділили землю в елітному районі Києва

Матері Савченко виділили землю в елітному районі Києва

Матері Савченко виділили землю в елітному районі Києва

Щоправда, власникам спершу доведеться висушити болото.

Матері Надії Савченко виділили 9 соток київської землі. У власність ділянка ще не перейшла, бо Марії Савченко треба розробити план землеустрою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колись ця місцина називалася село Чапаївка. Тепер це елітна околиця Києва. Однак виділена земельна ділянка – занедбана. "Зроблять там для мене якусь грядку, то я посаджу хоч якоїсь картоплі, цибулі та часничку", - сподівається пані Марія.

Вона ще не бачила своєї землі – жінці показували її з дороги. А там усе заступають дерева. Певна – землю вона заслужила, хоч доньки й вмовляли її не брати. "Коли моїх батьків розкуркулили у 1929 році, в батька забрали чотири гектари землі і гектар лісу. А тепер, коли мені пропонують землю, я вирішила взяти. Я маю право. Ні Віра бере, ні Надя. Вони відмовляються, ще й мене відмовляють. А я кажу – ні, я візьму, мені положено", - пояснює жінка.

Матері Надії Савченко держава надала землю на болоті

Матері Надії Савченко держава надала землю на болоті

Повідомлення про виділення землі Марії Савченко викликало обурення в соцмережах. Мовляв, Надія відмовлялася від АТОшних пільг, а тут її мати отримала землю раніше за інших. "Якщо б кожен звернувся і довів цю справу почату до кінця, а не тільки казав – от мені відмовили, бо мені там не пояснили. Ні, якщо ви маєте право – ідіть і добивайтеся, щоб ці закони виконувалися", - коментує нардеп Надія Савченко.

Волонтер Вікторія допомагала пані Марії з документами на землю. Так, як і сотням інших учасників бойових дій. "Всі хлопці погоджуються з тим, щоб спочатку земельні ділянки отримали сім'ї загиблих учасників АТО. Зараз біля 190 сімей загиблих учасників АТО", - розповіла Вікторія Кісіленко. У Київраді запевняють, що виняток зробили тільки для Марії Савченко. "Київська міська рада вважає, що герой України, мати героя України має на це першочергове право", - пояснив голова земельної комісії КМДА Олександр Міщенко.

У ділянки ще навіть немає адреси. Зовсім поряд – болото. Раніше Савченко вже пропонували землю у Биківні. Але вона відмовилася. Їй пообіцяли кращу. В міській адміністрації не приховують – сааме через болото ділянка і вціліла до цього часу. Навколо ділянки – елітні маєтки. Місцеві говорять, що ці будинки теж стоять на болоті. "Тут кругом болото. Засипали його", - кажуть люди.

Такі роботи обійдуться новій власниці у десятки тисяч гривень. КМДА обіцяє допомогти. Суху чапаївську землю продають по 5 тисяч доларів за сотку.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація