Літо у Києві триватиме ще два тижні

Літо у Києві триватиме ще два тижні

Фото: Facebook/Hanna Hrabarska

Від середини серпня спека відступить, а з нею – і смог.

Столицю затягнуло смогом на додачу до задушливої спеки. Заміри екологів невтішні: уміст шкідливих елементів у повітрі зріс удвічі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні в Києві було 36,5 градусів. Сонце пекло, але його не було видно. Важке повітря утруднювало дихання, а між будинками спостерігалося щось схоже на туман. Про пожежі навколо столиці цього разу не йдеться.

Смог – явище сезонне і неминуче, запевняють фахівці. Висока температура, відсутність опадів і вітру дають у результаті нагромадження шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери. За останні дні, кажуть екологи, виміри вмісту шкідливих речовин у Києві показали перевищення вдвічі. "Порівняно з суботою концентрація діоксида азоту, формальдегіду підвищилася. Тримається висока температура повітря, слабкий вітер. Спостерігаються нічні інверсії. Створюється такий стримуючий шар", - каже еколог Ірина Колесник.

"Людям, які потрапляють у групи ризику, не перебувати в місцях скупчення автотранспорту в спеку з 12:00 до 15:00. Групи ризику – це люди з хронічними захворюваннями легень, з бронхіальною астмою, похилого віку люди та діти", - застерігає керівник Держпродспоживслужби Олег Рубан.

Екологи пояснили причини появи смогу в столиці та розповіли, як від нього захиститися

Екологи пояснили причини появи смогу в столиці та розповіли, як від нього захиститися

Боротися зі спекою і навислим серпанком смогу взялися дорожники. Центральні вулиці вони поливають водою. Від ранку й до вечора, каже водій поливайки, намотує близько сотні кілометрів. Вода швидко закінчується, тож доводиться підзаправлятися водою до семи разів на день. Одна машина за добу виливає 25 тисяч літрів холодної води. Під нею не так м'якне асфальт і швидше осідає пил.

Окрім поливання, на період шаленої спеки в денний час міська влада заборонила їздити вантажівкам. А власникам машин рекомендують пересісти на громадський транспорт, щоби зменшити дози шкідливих викидів. Спекотного літа лишилося витримати ще півмісяця. Від середини серпня Україну накриють шквали й грози. І вже до кінця місяця температура повітря може впасти до 15 градусів тепла.

Кореспондент ТСН Наталія Ярмола

Повʼязані теми:

Наступна публікація