Кров і вогонь під Лук'янівським СІЗО: активісти вшанували пам'ять померлого в ізоляторі ув'язненого

Активісти протестували проти умов утримання в ізоляторі і вшанували пам'ять Макара Колесникова, який помер в СІЗО 1 січня.

Увечері активісти і товариші загиблого у Лук'янівці Макара Колесникова влаштували символічну акцію на вшанування пам'яті покійного і на знак протесту проти умов тримання у слідчому ізоляторі, повідомляє ТСН.

В акція взяли участь кілька десятків людей, були присутніми також кілька народних депутатів.

Як твердять колеги Колесникова, його смерть у камері у новорічну ніч і досі лишається загадковою. На знак протесту проти поводження з ув'язненими у СІЗО активісти облили червоною фарбою в'їзд до ізолятора і прикріпили на ворота портрети загиблого.

"Смерть Макара Колесникова ми розцінюємо однозначно як те, що його було замордовано в цих стінах. Оскільки ми наразі не маєм жодних чітких пояснень і якоїсь відкритої інформації, чому саме він загинув, і досі нам ніхто нічого не пояснив, лише постійно йдуть відмовки", - заявив координатор "Чорного комітету" Богдан Тицький.

"Та система, яка зараз існує в тюрмах, повністю спрямована на знищення людини. Тому ми зібралися, щоб вшанувати пам'ять Макара Колесникова, вимагаючи покарання винних в його смерті, і вимагаючи чітких конкретних реформ і зміни всієї тюремної системи в Україні на таку, яка буде спрямована насамперед на користь самих в'язнів!" - додав він.

Активісти влаштували акцію вшанування пам’яті загиблого у Лук’янівці Макара Колесникова

Активісти влаштували акцію вшанування пам’яті загиблого у Лук’янівці Макара Колесникова

Нагадаємо, 1 січня у Лук'янівському СІЗО помер 26-річний Макар Колесников. За попереднім висновком експертів Київського міського бюро судово-медичної експертизи, смерть Колесникова настала від геморагічного панкреатиту. За словами народного депутата Ігоря Луценка, Колесников боровся з наркопритонами.

Повʼязані теми:

Наступна публікація