Кожен український атракціон є небезпечним, бо працює з порушеннями

Кожен український атракціон є небезпечним, бо працює з порушеннями

Українські атракціони небезпечні для відпочивальників

Статистика інспекторів засвідчує, що кількість атракціонів і кількість порушень збігаються.

Держгірпромнагляд активно перевіряє конструкції для розваг. Результати вражають: лише у Києві та області на 56 атракціонах виявили 58 порушень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Утім, інспектори заборонили експлуатувати лише 5 об'єктів. У решти порушення несуттєві або підлягають швидкому виправленню.

Керівник інспекції Держпромнагляду Олексій Степаненко запевняє, що каруселі перевіряють дуже ретельно. Раз на рік атракціони проходять планову перевірку. А коли завгодно можуть відбутися ще й позапланові. Недобросовісну перевірку він виключає.

Відвідувачі парків розваг, як правило, над питаннями безпеки не вельми замислюються. Бо вірять: якщо квитки продають, то атракціони справні.

Читайте також: Квиток на столичний атракціон може коштувати життя

Утім, статистика травмування щороку зростає. Лише за останні 2 роки сталося кілька аварій.

Наприклад, у 2011 р. у столиці на атракціоні не витримав ланцюг. Із висоти 4-х метрів попадали діти. Їхні життя врятувало тільки те, що всі вони були пристебнуті.

А минулого року перехилилися сидіння на каруселі на Херсонщині. Четверо людей опинилися в лікарні з переламаними кінцівками та струсом мозку.

Нині в Україні діє понад 1,2 тис. атракціонів підвищеної небезпеки. Поки фахівці перевірили лише половину з них. Приблизно стільки ж виявили й порушень.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

У Києві атракціони не пройшли огляд

У Києві атракціони не пройшли огляд

Повʼязані теми:

Наступна публікація