Кличко та його заступники проігнорували радіодиктант з української мови

Кличко та його заступники проігнорували радіодиктант з української мови

Віталій Кличко / Фото: Getty Images

"Вони всі неграмотні. І це буде просто жах", - прокоментував це рішення письменник Василь Шкляр.

Україна написала шістнадцятий радіодиктант з нагоди Дня писемності. Перевірити власну грамотність пропонували всім - від рядових громадян до чиновників, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

У залі засідань Київської міської ради - шкільна атмосфера. Довгі столи, стільці і аркуші паперу. За першою партою облаштовується пенсіонер Ярослав Володимирович. Готує одразу три ручки - щоб паста підчас диктанту точно не скінчилась, і розмірковує, чому навколо нього - самі лише жінки.

Водночас ані мера Кличко, ані його заступників у залі немає. Перший ряд лишається порожнім. Перевірити власну грамотність жодний чиновник вищого рівня не ризикнув. "І добре", - каже письменник Василь Шкляр.

"Вони всі неграмотні. І це буде просто жах. Ми вже бачили їхній рівень на багатьох заявах. Там, де йому доводиться написати 2-3 речення, ми знаходимо по 117 помилок. Тому, звісно, їм ходити не личить", - зауважив він.

Сам Шкляр пише диктант у студії українського радіо. У компанії школярів, літераторів і політиків. Їм диктував власний текст письменник і автор підручників з укрмови Олександр Авраменко.

Також писав диктант віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко. Результат ховає у конверт - і одразу ж заклеює. Цьогоріч відмінно він навряд чи отримає. У двох реченнях, які вдалося зняти камері, ТСН помітили у нього дві помилки. Замість двокрапки віце-прем'єр поставив тире і сплутав літеру в кінці словосполучення "на зламі".

У мерії депутат Юрій Сиротюк щосекунди підглядував до роботи сусіда.

"Я так розумію, що для того, аби правильно ставити розділові знаки, треба мати слух. А слуху мені Бог не дав. І от я навіть коли пишу на фейсбуці, то у мене жінка філолог – вона мене сварить", - розповів він.

Незнання пунктуації не заважає свободівцю вступити в палку суперечку з очільницею управління КМДА - на тему, чи треба брати в лапки вислів Шевченка.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Україна написала шістнадцятий радіодиктант з нагоди Дня писемності

Україна написала шістнадцятий радіодиктант з нагоди Дня писемності

Повʼязані теми:

Наступна публікація