Кличко-старший пропонує опозиції висунути в мери Києва брата - ЗМІ

Кличко-старший пропонує опозиції висунути в мери Києва брата - ЗМІ

Володимира Кличка можуть висунути в мери Києва від опозиції / Фото: facebook.com/VitaliWladimirKlitschko

Представники опозиційних фракцій поки не готові надати Кличку-молодшому статус єдиного кандидата.

Лідер партії УДАР Віталій Кличко запропонував свого молодшого брата Володимира Кличка як єдиного кандидата від опозиції на виборах мера Києва, повідомляє "Коммерсант-Украина".

У самій партії цю інформацію називають чутками. У Кличка-молодшого є шанси виграти вибори у голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова тільки в тому випадку, якщо його кандидатуру підтримають всі опозиційні партії, вважають експерти. Тим часом союзники УДАРу по опозиції - партії "Батьківщина" та "Свобода" - поки не готові піти на такий крок.

"Віталій Кличко кілька місяців уникав прямої відповіді на питання, претендує на посаду мера чи ні. Його остання пропозицію підтримати кандидатуру Володимира Кличка. Розрахунок такий: голосуйте за Кличка, а за якого - неважливо, оскільки у єдиного кандидата від опозиції є всі шанси перемогти",- повідомив співрозмовник видання, знайомий з ходом переговорів.

Консультації щодо висунення єдиного кандидата в мери Києва Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок почали ще в грудні 2012 року. 21 лютого народні депутати від фракцій "Батьківщина" та "Свобода" закликали Кличка до 1 березня визначитися зі своєю участю у виборах мера, проте поки він так і не дав чіткої відповіді.

Про те, що в переговорах намітився прогрес, стало відомо у вівторок. "Була від них (представників партії УДАР - ред ) пропозиція кандидатури на пост мера Києва, але це не Віталій Кличко. Поки що більше нічого не скажу, йдуть переговори",- заявив журналістам Арсеній Яценюк, не назвавши прізвище кандидата.

"Він (Віталій Кличко.-ред.) дійсно запропонував кандидатуру Володимира,- сказало джерело в керівництві партії "Свобода".- Але це не значить, що справа зрушила з мертвої точки! Не про це ми домовлялися, та й взагалі не зрозуміло, чи знає про все це Володимир. Відомо, що раніше він навідріз відмовився балотуватися в парламент!".

Незважаючи на спортивні успіхи Кличка-молодшого, соціологічні опитування показують, що поки тільки його старший брат Віталій може перемогти на виборах чинного голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова (Партія регіонів). Згідно з результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", який проводився з 25 лютого по 6 березня, за Віталія Кличка готові проголосувати 31% виборців, за Олександра Попова - 20,3%.

Представники опозиційних фракцій поки не готові надати Володимиру Кличку статус єдиного кандидата.

"Я не сприймаю такого підходу, коли киянам пропонують проголосувати за будь-якого кандидата, лише б від опозиції. Принцип висування "якщо не я, то мій брат" я вважаю несерйозним і таким, який не вплине позитивно на авторитеті Віталія Кличка",- заявив народний депутат з "Батьківщини" Юрій Одарченко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація