Кличко побачив унікальні розкопки в центрі Києва і призупинив будівництво торговельнього центру

Мер пообіцяв зберегти стародавню вулицю столиці.

Кличко пообіцяв знайти оптимальне рішення, аби зберегти знахідки із вулиці стародавнього Києва, на місці якої побудують торговельний центр.

Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко на своїй сторінці у Facebook, де опублікував фотографії середньовічної вулиці.

На глибині семи метрів біля станції метро "Поштова площа" археологи відкопали частину вулиці середньовічного Києва. На ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом мають збудувати торговий центр. Під час археологічних робіт, які проводилися перед початком будівництва, археологи знайшли фрагменти дерев'яних будівель, між якими колись проходила вулиця.

"Археологи підтвердили вік артефактів - вони відносяться приблизно до 11-13 століття, тобто часів Київської Русі", - повідомляє Кличко. Усі знахідки та стародавня вулиця знаходиться в непоганому стані, тому що збереглися під товстим шаром ґрунту.

Археологи вважають цю знахідку унікальною, оскільки вона може змінити уявлення про середньовічний Київ. "Адже раніше вважалося, що місто закінчувалось в районі вулиці Боричів узвіз, і ніхто не очікував знайти на Поштовій зруби часів Київської Русі. Тут цілий господарський комплекс - паркани і зруб. Очевидно, на цьому місці знаходилася садиба", - повідомляється на сторінці мера столиці.

Кличко наказав зупинити всі будівельні роботи, які можуть пошкодити унікальні знахідки, і  також пообіцяв знайти оптимальне рішення, аби зберегти археологічні артефакти.

 Нагадаємо, що Кличко підписав розпорядження про реконструкцію згорілого кінотеатру "Жовтня".

Повʼязані теми:

Наступна публікація