Кличко пообіцяв 8 тисяч відеокамер на вулицях Києва

Кличко пообіцяв 8 тисяч відеокамер на вулицях Києва

Мер столиці каже, що місто потребує посиленого контролю.

У Києві на вулицях буде встановлено 8 тисяч камер спостереження. Про це заявив керівник КМДА Віталій Кличко, повідомляє прес-служба міської адміністрації.

"У зв'язку з бойовими діями на сході України велика кількість незареєстрованої зброї перебуває на руках у громадян. Розуміючи, що криміногенна ситуація у Києві змінилася не в кращий бік, ми збільшили фінансування програми "Безпечна столиця", в рамках якої спочатку буде встановлено 4 тисяч камер відеоспостереження, а загалом ми плануємо встановити 8 тисяч камер", - пояснив градоначальник.

За його словами, всі картинки з них отримуватиме центральний сервер, а відслідковуватиме події на вулицях одночасно мерія та правоохоронці. "Ця система достатньо ефективно зарекомендувала себе в Ізраїлі. Вона дозволяє розпізнавати обличчя, а отже, робити повну ідентифікацію людей, які скоїли правопорушення", - наголосив Кличко.

Окрім того, мер заявив, що необхідними умовами поліпшення криміногенної ситуації в місті мають стати запровадження обмежень на продаж алкоголю в нічний час, а також посилення прав поліцейських. "Я переконаний, що у поліції повинно бути більше прав. Поліцейські відповідають за забезпечення правопорядку. Мене вивела з рівноваги ситуація, коли у Києві група молодиків їздила по місту зі швидкістю 200 кілометрів на годину, поліцейські переслідували цю автівку, зверталися багато разів з вимогою зупинитися. Врешті-решт через поранення загинув один з хлопців, що перебував у автівці, а на лаві підсудних опинився поліцейський, хоча там має бути водій, який нісся по місту 200 кілометрів на годину і наражав на небезпеку мешканців. З цього приводу я консультувався з американцями і німцями, які працюють в правоохоронних органах. І вони кажуть, що поліцейські були неправі в тому, що достатньо пізно застосували зброю. У США давно б зупинили цю автівку всіма можливими засобами, оскільки вона становила загрозу для мешканців", - наголосив голова КМДА.

Таємниця Кличка: де живе зірковий мер Києва

Таємниця Кличка: де живе зірковий мер Києва

Повʼязані теми:

Наступна публікація