Кличко назвав "космічну" суму на добудову метро на Троєщину

Кличко назвав "космічну" суму на добудову метро на Троєщину

Кличку потрібно ще 4,5 млрд гривень для будівництва метро на Троєщину / Фото: Київський метрополітен

Столичний мер пояснив, коли кияни отримають нову гілку метро.

На будівництво метро на Троєщину у Києві потрібно ще декілька мільярдів гривень.

Про це йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Після перемоги на виборах нинішній мер столиці Віталій Кличко для зведення метро на Троєщину, на яке чекають близько 1,5 мільйона киян, попри обіцянки так і не зміг знайти гроші. Натомість його команда подарувала місцевим жителям велодоріжки і нову транспортну розв'язку.

Чиновники заспокоюють, що метро на Троєщину буде, коли добудують міст, а коли це станеться  - поки що нікому не відомо, як і те, куди поділися виділені на будівництво метро гроші.

Зазначимо, з 2005 року на розроблення проекту будівництва Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену було виділено 15 млн грн із місцевого бюджету (2005-2010 рр.) та 35 млн грн із державного бюджету (2007-2008 рр.). Але майже за 10 років будівництва було зроблено лише декілька проектних фото та затверджено план станцій.

Водночас, згідно з даними "Київського метрополітену", метро будується, зокрема, "одночасно з будівництвом Подільського мостового переходу через річку Дніпро в місті Києві здійснюється будівництво прогонової будови під колії та несучих конструкцій платформ трьох станцій ПВЛ, розташованих на Подільському мостовому переході".

За словами ж столичного мера Кличка, на будівництво метро необхідно ще 4,5 мільярда гривень інвестицій, за цінами 2013 року, а гроші, що були залучені - вже давно вкладені в будівництво.

"1,5 - максимум 2 роки потрібно, щоб увести міст в експлуатацію", - запевнив очільник Києва, додавши, що поки в Україні триває війна, "дуже важко домовлятися з інвесторами".

Нагадаємо, раніше обіцянки побудувати метро на Троєщину звучали також і від "космічного" Черновецького, і від команди Януковича, ставленик якого – Олександр Попов - навіть створив ціле комунальне підприємство "Київсістемменеджмент", яке мало відповідати за будівництво метро на Троєщину.

Хто регулярно заробляє на примарному "метро" на Троєщину

Хто регулярно заробляє на примарному "метро" на Троєщину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація