Кличко назвав кількість кіосків, які планують знести в Києві у новому році

Кличко назвав кількість кіосків, які планують знести в Києві у новому році

Фото: Денис Казанський/Facebook

Підприємцям радять легалізуватися та сплачувати податки.

Генпрокуратура дала згоду київській мерії на знесення МАФів, але підлеглих Віталія Кличка закликали робити це без бійок і псування майна власників нелегальних торгових точок. У КМДА тим часом оголосили, що за рік ліквідовано понад 10 тисяч кіосків і крамниць, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За словами самого Кличка, контрольовані рундуки, які поставили замість тіньових, дали в бюджет у десятки разів більше податків. "За минулий рік доход усього міста – 280 тисяч. Ми провели відкриті торги. Тільки одна точка на відкритих торгах дала вдвічі більше, ніж отримав увесь бюджет за минулий рік – 600 тисяч", - заявив мер.

Генпрокуратура дала добро КМДА на знесення МАФів

Генпрокуратура дала добро КМДА на знесення МАФів

У суперечці градоначальника з підприємцями керівник Генпрокуратури став на бік мера. За словами Юрія Луценка, для ліквідації МАФів, які не мають необхідних документів, рішення суду не потрібне. "Якщо ваш або мій автомобіль буде припарковано неправильно, то для того, щоб його звідти усунути евакуатором, не потрібне рішення суду. Це правило розповсюджується на малі архітектурні форми і тимчасові споруди", - вважає генеральний прокурор.

Також прокуратура відкрила три кримінальні провадження за фактами ринкових розборів – перевіряють і "тітушок", і підприємців, і дії поліції. Луценко каже, що остання мусить сприяти ліквідації незаконних кіосків. "Ми не боремося з малим і середнім бізнесом. Зрештою, ці люди зробили дві революції в нашій країні. Але ми боремося з тими, хто всупереч правил, не платячи податки, платячи відкати або данину феодалам, сьогодні складає конкуренцію законній торгівлі", - пояснив генеральний прокурор.

У мерії запевняють, що в новому році планують знести ще дві тисячі МАФів і стільки ж перенести в інше місце. А тим, хто хоче торгувати законно, Кличко пропонує подавати заявку на конкурс і встановлювати в дозволеному місці чистий, охайний, а головне, оподаткований кіоск.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація