Кличко - чиновникам: Якщо люди скаржаться на хабарі, а ви кажете, що корупції немає - значить ви в долі

Кличко - чиновникам: Якщо люди скаржаться на хабарі, а ви кажете, що корупції немає - значить ви в долі

Кличко взяв участь в установчому засіданні Антикорупційної ради / Фото: kiev.klichko.org

Мер Києва закликав боротися з корупцією публічно і прозоро.

Кожне столичне комунальне підприємство повинне провести аудит діяльності за попередні роки і виявити усі можливі корупційні схеми.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час першого установчого засідання Антикорупційної ради.

"Головною перепоною будь-яким реформам є саме корупція. Я хочу, щоб мене почув кожен столичний чиновник: якщо кияни скаржаться, що в них вимагають хабарі, а ви говорите, що у вас немає корупційних схем - значить ви самі берете в них участь", - наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що боротися з корупцією потрібно публічно, прозоро, викривати хабарників в київській владі і на комунальних підприємствах. І розповідати про це киянам. "Кожне підприємство, яке належить київській громаді, повинне провести аудит діяльності за попередні роки і виявити усі шпарини, в які випаровувалися бюджетні кошти. І результати будемо слухати тут - на засіданнях Антикорупційної ради", - підкреслив мер Києва.

Кличко також зауважив, що столична влада досі чекає реагування правоохоронних органів щодо результатів аудиту з виявленими мільйонними і мільярдними порушеннями. "Ми передали стоси паперів з виявленими фактами розкрадання і, переконаний, нечисті на руку чиновники мають бути покарані," - відзначив київський міський голова.

Мер також наголосив на необхідності активно залучати громадськість до формування, реалізації та моніторингу антикорупційної політики, а також до контролю. І зауважив, що Антикорупційна рада має розробити та подати свої пропозиції щодо чітких процедур запобігання корупції, усунення корупційних ризиків у діяльності столичної влади. "А до 1 червня розробити та подати на затвердження Антикорупційну програму Києва, - сказав Віталій Кличко. - Наступні наші зустрічі не повинні стати звичайною формальністю. На кожне засідання Антикорупційної ради всі учасники мають приходити підготовленими: з конкретними фактами, цифрами, викритими корупційними схемами. Бо саме заради такої роботи створений цей орган", - зазначив київський міський голова.

Наступна публікація