Київводоканал почав перевірку мешканців багатоповерхівок на наявність лічильників та боргів

Київводоканал почав перевірку мешканців багатоповерхівок на наявність лічильників та боргів

Фото: УНІАН

Загалом інспектори побували у 32 столичних будинках та було здійснено 1 тис. 195 контрольних зняттів показів.

ПАТ АК "Київводоканал" розпочав перевірки водокористування у квартирах багатоповерхівок, де не встановлені прилади обліку.

Про це сьогодні, 24 січня, повідомили у прес-службі компанії.

"Для коректних розрахунків з клієнтами, усунення зловживань з боку несумлінних споживачів та актуалізації абонентської бази Київводоканал розпочинає перевірки водокористування у квартирах багатоповерхових будинків. Нагадаємо, про зазначені заходи повідомляли у Київській міській державній адміністрації наприкінці минулого року", – йдеться у повідомленні.

Цієї суботи, 21 січня, фахівці вже попрацювали за низкою адрес. Було перевірено стан лічильників холодної води та зняті контрольні покази. Також співробітники Київводоканалу проводили інформаційно-роз'яснювальну роботу, вручали попередження про наявні борги, а також повертали підписані примірники договорів.

"Загалом інспектори побували у 32 столичних будинках – по вул. Академіка Вільямса, Драгоманова, Цвєтаєвої, просп. Броварському, вул. Регенераторній, Міській, О. Попова, Макіївській, б-р Лесі Українки, вул. Кіквідзе, Є. Коновальця, Вишгородській, Зодчих, Виборзькій, Янгеля та вул. О. Шмідта", – додали у компанії.

Всього здійснено 1 тис. 195 контрольних зняттів показів. При цьому 160 квартирних приладів обліку одразу опломбували та зафіксували обсяги використаної холодної води. Ще 103 лічильники внесли у реєстр, як такі що потребують повірки. Крім того, 176 найбільших боржників отримали попередження про наслідки несплати заборгованості, а 181 мешканець – підписаний примірник договору.

Наголошується, що такі заходи Київводоканал проводитиме регулярно. При цьому, у разі відмови у допуску до приладів обліку, ненадання інформації працівникам Київводоканалу чи ухилення від належної повірки лічильників підприємство буде змушене переводити споживачів на загальні розрахунки.

"Також увагу приділятимемо квартирам без облікових засобів, яким через відсутність відомостей, нарахування здійснюються відповідно до кількості зареєстрованих у помешканні осіб. Однак фактично проживаючих може бути значно більше. На жаль, за спожиту цими мешканцями холодну воду у результаті сплачують сусіди без лічильників. При виявленні таких порушень, киянам пропонуватиметься механізм розрахунку виключно за спожите", – йдеться у повідомленні Київводоканалу.

26 січня фахівці працюватимуть по вул. М. Якубовського, 9, у Голосіївському районі. Так само здійснюватимуть контрольні зняття показів та за необхідності опломбовуватимуть квартирні прилади обліку.

Нагадаємо, кияни отримують захмарні платіжки за спожите тепло та не розуміють, чому за останній місяць його вартість підскочила в кілька разів. Тепловики посилаються на показники будинкових лічильників і кажуть, що вони працюють справно, але обурені мешканці вимагають перерахунку.

У компанії "Київенерго" пояснили, що, мовляв, в усьому винні власники квартир, де встановлені теплові лічильники.

Раніше в "Київенерго" назвали ще одну причину захмарних рахунків за тепло. Скажімо, в одному з київських будинків рахунки сягнули майже 8 тис. грн. Усе через те, що окремі власники квартир самовільно провели опалення на балкони та мансардне приміщення. А ось платять за це інші споживачі - у будинку є загальний лічильник теплоспоживання і його показники розподіляють на всі квартири.

Повʼязані теми:

Наступна публікація