Київському сисадміну хочуть дати 7 років тюрми за шпигунські іграшки з Китаю

Київському сисадміну хочуть дати 7 років тюрми за шпигунські іграшки з Китаю

Андрій Фенченко може сісти на 7 років за "контрабанду" брелоків з камерами / Фото: komar.bitcheese.net

Правоохоронці вирішили, що він контрабандист і заслуговує на покарання.

Сім років за ґратами світить комп'ютернику з Києва Андрію Фенченку, який замовив у Китаї кілька невеличких брелоків із вмонтованими відеокамерами, йдеться в сюжеті випуску"Новин 2+2".

За дві іграшки з функцією аудіо- та відеозапису СБУ визнала хлопця контрабандистом. Причому він їх і в руках не тримав, бо посилку перехопили на кордоні.

Хлопець лише мріяв знімати відео з висоти пташиного польоту. Справа Фенченка почалась, щойно йому не прийшла замовлена з Китаю посилка: невеличкі брелоки з вмонтованими відеокамерами. На пошті хлопцеві сказали, що посилки інколи губляться, тож шукати варто на митниці.

"Я написав заяву на розшук посилки, показав документи, роздруківку від відправника…", - розповідає Андрій.

А вже за тиждень він отримав повістку. Про причину виклику і в якості кого його хочуть допитати – ані слова.

Без жодних пояснень молодику вручили постанову про розпочате кримінальне провадження за придбання двох брелоків, які визнали так званими СТЗ - спеціальними технічними засобами для знімання інформації.

Так Андрій отримав статус контрабандиста. Юристи запевняють: "клепаючи" гучні справи заради показової статистики, СБУ крокує у розріз із законом. Мовляв, контрабанда - це завезення товару в обхід митниці.

А в цьому випадку товар був завезений через митницю, інформація про те, що знаходилось всередині, не приховувалась.

Юристи переконують: за останні два роки, відколи існує заборона на придбання та використання СТЗ, чіткого визначення, що підпадає під заборону, а що може легально застосовуватись – так і немає.

Винести вердикт має право одна-єдина служба в Україні - науково-дослідний інститут тої таки Служби Безпеки. Його експерти стверджують: кожен пристрій досліджують окремо, за спеціальною методикою, зрозумілою їм одним.

Справа Андрія - одна з сотень подібних, порушених силовиками за СТЗ. Проте карають українських доморощених шпигунів напрочуд вибірково.

Наприклад, троє маріупольських екс-ДАІвців фіксували порушення правил водіями маршруток за допомогою ручок з функцією відеозйомки. Проте, даішним пенсіонерам за шпигунські записи дякували і навіть агітували брати з них приклад. У СБУ ж обіцяли відреагувати понад рік тому.

Проте, далі слів справа не пішла. Нині в СБУ ситуацію взагалі не коментують. Кажуть, що ті, хто нею займався, давно звільнились - і у столиці, і у Донецькій області. А теперішні керівники за дії попередників відповідальності не несуть.

Що ж до справи Андрія Фенченка, її розв'язка трохи відтерміновується. Вирок мав би пролунати вже за кілька днів, проте, під час вчорашнього судового засідання прокурори несподівано попросили перерву, начебто аби змінити статтю, за якою Андрія обвинувачують. Підсумок цієї резонансної історії дивіться в одному з найближчих випусків "Новин 2+2".

Комп'ютернику загроєжє 7 років за купівлю китайський шпигунських "іграшок"

Комп'ютернику загроєжє 7 років за купівлю китайський шпигунських "іграшок"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Тренди соцмереж
Наступна публікація