Київський зоопарк годує вихованців "золотими" продуктами за завищеними цінами - ЗМІ

Київський зоопарк годує вихованців "золотими" продуктами за завищеними цінами - ЗМІ

За оцінками експертів, Київському зоопарку трьох мільйонів гривень на рік більш ніж достатньо / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Журналісти нарахували більше півтора мільйонів грн можливої економії всього лише за 13 позиціями з 168.

Керівництво Київського зоопарку заклало у свій бюджет на 2013 рік закупівлю кормів за невиправдано завищеними цінами - наприклад, кілограм звичайного білого хліба за відомостями коштує 7 грн 80 коп, а кілограм цукру - 15 гривень (тоді як навіть у роздріб - близько 8 грн.). Про це пише "ZN".

Загалом на 2013-й рік керівництво заклало у "Плані закупівлі кормів" 8,318,645 грн. Як підрахував оглядач видання Андрій Капустін, більше півтора мільйонів економії, а точніше, 1,654,112 грн, було виявлено лише за 13 позиціями з 168.

Так, зоопарк закладає майже 28 тонн яловичих напівтуш за 42 грн за кг, а оптовики пропонують їх по 28 грн. Різниця - півмільйона гривень. Олію оливкову зоопарк закуповує по 150 грн за кг, а в мережі такий саме продукт пропонується по 45. Буряк, 56 тонн, зоопарк - 3,90 грн, опт - 1,20.

35 тонн білокачанної капусти за версією зоопарку закуповуються з розрахунку 4,50 за кг, при оптовій альтернативі - 1,10.

Читайте також: Київський зоопарк запрошує нардепів розмістити свої прізвища на вольєрах для мавп

Журавлина - 66 грн (проти 25). Морква - 5,40 (проти 1,70). Квашену капусту в зоопарку оцінили в 27 грн за кіло, апельсини - в 18,96 грн/кг, лимони - 22 грн/кг.

Як зазначає журналіст, за оцінками незалежних експертів, Київському зоопарку з його нинішньої колекцією трьох мільйонів гривень на рік більш ніж достатньо. До речі, минулого року звіринець витратив на корми 7,6 млн гривень.

Наприкінці лютого директор Київського зоопарку Євген Кирилюк відзвітував депутатам Київради, що зоопарк закінчив минулий рік з 11 млн грн боргу, які накопичились за 5 років. За його словами, всі доходи "пішли на закупівлю кормів, погашення боргів за електроенергію", і на розвиток грошей немає, відвідуваність впала, колекцію тварин поповнити нереально, не кажучи вже про те, що велика частина клітин і вольєрів абсолютно не відповідають нормам утримання тварин.

Повʼязані теми:

Наступна публікація