Київський лікар шокував соцмережі фотографією померлого пацієнта

Київський лікар шокував соцмережі фотографією померлого пацієнта

Медик намагався привернути уваги до проблеми хибних викликів швидкої, натомість спровокував осуд колег і дискусії про лікарську етику.

Лікар столичної швидкої допомоги Ярослав Вус спробував привернути увагу громадськості до проблеми непрофільних викликів. Він розмістив у соцмережі Facebook начебто світлину та історію пацієнта, який із серцевим нападом не дочекався медичної бригади, бо всі вони в цей час обслуговували менш критичних пацієнтів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я закрив обличчя. А таке фото стимулює мозок. Люди починають розуміти", - вважає він, хоча багато-хто вважає вчинок лікаря порушенням етики. Але нині й сам лікар уже не стверджує, що фото зробив він і воно справжнє. "Ця фотографія змусила багатьох замислитися, що викликати швидку дитині на температуру 37 – це неправильно", - аргументує Вус.

Лікар столичної "швидкої" виклав у соцмережу фото мертвого пацієнта

Лікар столичної "швидкої" виклав у соцмережу фото мертвого пацієнта

На підстанції швидкої, де працює лікар, уважно переглянули його допис у соцмережі і оголосили вердикт, що пацієнт не їхній. "Апаратура і обладнання, яке там застосовується, в нас на оснащенні немає насправді. Тобто ми обурилися самим таким викладом і публікацією фотографії. Оскільки це в ні які рамки, ні моральні, ні етичні, не вкладається", - каже заступник директора центру екстреної медичної допомоги Києва Уляна Божко. Не поділяє керівництво і закидів лікаря, що неможна викликати швидку на температуру. Якраз пильність щодо небезпечних форм грипу і може врятувати пацієнтам життя, якщо ті вчасно потраплять до рук медиків.

Не поділяє методів "шокової терапії" в соціальних мережах і автор одного з найпопулярніших в Україні медичних блогів Наталія Лелюх. Вона переконана, що публікувати будь-що стосовно хворого без згоди самого пацієнта лікарю не слід. "Завжди у правильних доповідях на медичних конференціях є внизу: "отримано дозвіл пацієнта на розміщення фотографії". Навіть якщо це не весь пацієнт, а якийсь орган, частина тіла, не видно обличчя", - пояснює лікар. Але проблема полягає в тому, що в Україні поняття "медична помилка" чи "порушення етики" юридично відсутні як явище. Кримінальна відповідальність може настати тільки в тому випадку, якщо пацієнт помер чи зазнав тілесних ушкоджень від дій лікарів. Усі менш фатальні випадки загрожують щонайбільше словесним осудом пацієнтів та колег.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Наступна публікація