Київський адвокат майже рік не може вибити у СБУ свої 100 тис. дол.

Київський адвокат майже рік не може вибити у СБУ свої 100 тис. дол.

В СБУ жінці сказали, що гроші витрачені

Гроші були вилучені з банківської комірки у рамках справи, де ім'я жінки навіть не згадувалося.

Майже рік столичний адвокат Світлана Трегубенко намагається повернути зароблені 100 тис. дол., йдеться у сюжеті випуску ТСН.19:30.

Їх відібрали співробітники СБУ у справі, в якій навіть немає прізвища жінки. Правоохоронці сказали - грошей можна не чекати, бо вони витрачені.

У банківській комірці Світлани зберігалось 110 тисяч доларів, проте однієї миті їх не стало.

"Фактично я пограбована, я дійсно пограбована. Людина взяла в оренду комірку банківську, поклала туди гроші і прийшовши в один прекрасний день їх не побачила", - каже постраждала жінка.

Все почалося рік тому. Світлана прийшла до банку, щоб перелічити гроші, які багато років відкладала на квартиру, але у сховище її не пустили. Працівники фінустанови пояснили - кошти вилучені в рамках обшуку слідчим СБУ, туди і треба звертатися.

В СБУ ж Світлані пояснили – гроші отримані злочинним шляхом і мають стосунок до кримінальної справи, в якій свідком проходить її друг. 

Але на той момент Кримінально-процесуальний кодекс дозволяв вилучати цінні речі та гроші тільки у підозрюваних та обвинувачуваних, але аж ніяк не у свідків. Проте цього в СБУ не пояснили.

Слідчі запідозрили, що в комірку Світлани друг Валерій міг носити саме ті, злочинні гроші. Жінка показує слідчому квитанції та платіжки, що кошти чесно зароблені. Але той і слухати не хоче. Світлану допитують і теж роблять свідком у справі, до якої вона жодного стосунку не має - вже після обшуку і вилучення грошей.

Для правозахисника Едуарда Багірова ця історія - як ілюстрація нинішньої судочинної системи України.

"Я свідок, та не можуть у мене рішенням суду конфіскувати моє майно, або забирати моє майно. Якщо є до мене претензії, як до свідка, що я один з співучасників даного злочину, будь ласка, порушуйте кримінальну справу стосовно мене. Міняйте мій статус зі свідка на обвинуваченого або підозрюваного. Але якщо цього не робиться, будь-які рішення, які ухвалюються в СБУ, МВС судом, незаконні. Крапка", - наголошує  він.

Без грошей, виснажена блуканнями по чиновницьких коридорах, Світлана й досі залишається сам-на-сам зі своєю проблемою - правоохоронці чітко сказали жінці, що грошей не побачить, бо вони витрачені.

ТСН надіслала запит до СБУ, але там коментувати справу не захотіли, додавши, що вона вже у компетенції Податкової міліції. Тим часом, після здійнятого скандалу, прокуратура знову взялася за ситуацію з грішми Світлани.

"На даний час процесуальним керівником надані вказівки по провадженню щодо ретельного відпрацюванню походження зазначених коштів та їх ймовірної приналежності Світлані Тригубенко", - повідомив в.о. керівника відділу нагляду за органами Податкової міліції Прокуратури Києва Анатолій Коваленко.

В прокуратурі не коментують саму справу і обіцяють швидко розібратися, чиї насправді гроші.

Світлана каже, якщо прокуратура не допоможе, Україну чекає наступна справа у Європейському суді. Хоча вона ще сподівається на сумлінність українських чиновників.

Кореспондент ТСН Сергій Гальченко

Київський адвокат намагається відбити свої гроші у СБУ

Київський адвокат намагається відбити свої гроші у СБУ

Повʼязані теми:

Наступна публікація