Київським волонтерам відмовила рідна держава і допомогли США

Київським волонтерам відмовила рідна держава і допомогли США

У центрі Києва з'явився офіс волонтерів, які допомагають переселенцям

Американці дали гроші на оренду приміщення в столиці, аби ентузіасти допомагали переселенцям.

Чотири волонтерські організації, які понад півтора року опікувалися долями тих, хто через війну на сході чи анексію Криму втратив домівку, тепер допомагатимуть їм під одним дахом. Для цього за 60 тис. гривень у місяць орендували будинок в одному з центральних районів столиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Гроші на оренду дало Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Однак терміном лише на півроку.

Тепер у волонтерському офісі працюватимуть більше півсотні фахівців. Вони надаватимуть юридичну, соціальну та психологічну допомогу. У підвальному приміщенні буде склад для гуманітарки.

Волонтери розповіли, що звертались із проханням надати їм спільне приміщення, зокрема, і до Київської міської адміністрації. Там їм відмовили.

Що робитимуть, коли закінчиться строк оренди, поки що не вирішили. Проте, сподіваються, що держава все ж колись долучиться до їхньої спільної справи.

"Може, сьогодні вони схаменуться. Ми дуже сподіваємося. Ми в принципі віримо в нашу державу, що вона от нарешті зможе вийти зі своїх затишних кабінетів і спробувати допомогти. Ми вже зараз шукаємо фінансування на те, щоби продовжувати. На жаль, більше, ніж на півроку, ми не можемо гарантувати власнику цієї будівлі, що ми будемо її орендувати", - розповіла голова правління БФ "Восток-SOS" Олександра Дворецька.

Це не перший випадок, коли волонтери отримують допомогу не від української держави, а з-за кордону. Так, у липні стало відомо, що ООН підтримає харківських волонтерів, які допомагають переселенцям з ДонбасуСпільний проект називатиметься "Станція Регіон". Він триватиме півроку. Бюджет проекту становить 2 млн гривень. Гроші будуть спрямовані на організацію роботи нових пунктів підтримки внутрішніх переселенців у кількох райцентрах Харківської області.

У центрі Києва відкрили новий центр для переселенців

У центрі Києва відкрили новий центр для переселенців

Повʼязані теми:

Наступна публікація