Київським колядникам дають по 200 гривень за барвисті костюми і різдвяні пісні

Сьогодні з самого ранку столичні активісти колядують по квартирах

Колектив активістів, який існує вже шостий рік, кожне Різдво ходить по столичним квартирам з вертепом і співає різдвяні пісні. Всі учасники - люди творчості, пише "Сегодня".

Учасники вертепу розповідають, що приходять, в основному, до знайомих і друзів. "Однак буває нас на вулиці бачать і звуть, наприклад, в кафе, щоб там заспівати. Ми звичайно йдемо, якщо люди просять", - відзначає активіст.

Крім того, у них існує негласне правило - всі актори запрошують до себе додому, до родичів або друзів.

7 січня у активістів розписане по годинах - з самого ранку і до пізнього вечора. "Бувало, ми і в годину ночі поверталися - адже люди чекають нас, до всіх потрібно встигнути. Зазвичай ми намагаємося впоратися до дванадцятої ночі", - говорить Олена.

У якості подарунків люди дають, як правило, цукерки та солодощі. "Якщо мова заходить про гроші, то це від 50 до 200 гривень. Це залежить від людини - знайомі дають більше", - відзначає один з акторів.

"Якщо судити по метро - реакція людей дуже різна, - розповідає Олена Поліщук. - Наприклад, ближче до центру люди, зазвичай, більш відкриті, а в більш віддалених районах вони, буває, навіть лякаються".

Учасники різдвяного вертепу також заявляють, що для них - це, насамперед, розвага. "Завжди думаєш, треба якось святкувати Різдво. А просто сидіти за столом або перед телевізором не цікаво", - говорить Богдан.

Повʼязані теми:

Наступна публікація