Київським депутатам доведеться працювати до наступних виборів - голова ТВК

Київським депутатам доведеться працювати до наступних виборів - голова ТВК

Опозиція влаштувала штурм Київради / Фото: УНІАН

З юридичної точки зору Київрада в нинішньому складі абсолютно легітимна, стверджує Матковський.

Заяви опозиції про нелегітимність діючого складу Київради не відповідають дійсності, заявив голова Київської міської територіальної виборчої комісії Віктор Матковський.

"З юридичної точки зору Київрада в нинішньому складі абсолютно легітимна. Згідно з законами "Про статус депутатів місцевих рад" та "Про місцеве самоврядування", депутат вступає в повноваження в момент оголошення результатів виборів, а місцева рада - в день відкриття першої сесії. Закінчуються повноваження, відповідно, у депутата - після перевиборів, а у місцевої ради - в день відкриття першої сесії нового скликання. Крім випадків дострокового припинення повноважень депутата чи ради. А дострокового припинення повноважень Київради в цьому складі не було", - заявив Матковський.

Крім того, за його словами, потрібно мати на увазі, що чинний склад Київради обраний на позачергових виборах, і термін повноважень для таких випадків не визначено. "Конституція України визначає строк повноважень тільки для депутатів, обраних на чергових виборах. Тому, згідно із Законом "Про статус депутатів місцевих рад", повноваження діючої Київради закінчаться після обрання нової. Адже місто не може залишитися без органу місцевого самоврядування на невизначений час", - зазначив Матковський.

Як відомо, Конституційний суд визначив, що чергові вибори повинні проходити одночасно по всій Україні в 2015 році.

"Блокування роботи діючого органу місцевої влади означає блокування роботи з забезпечення життєдіяльності міста та його територіальної громади", - додав Віктор Матковський. Він також висловив точку зору, що депутатам опозиційних партій варто було б домагатися в парламенті прийняття рішення про проведення виборів у Києві, а не блокувати роботу чинної міської влади, яка і повинна працювати до обрання нового депутатського складу міськради і нового міського голови.

Нагадаємо, сьогодні вранці опозиція взяла штурмом Київраду та зірвала чергове засідання.

Наступна публікація