Київським бюджетникам виплатили борги по зарплатах Пресреліз

Київським бюджетникам виплатили борги по зарплатах

Київським бюджетникам виплатили борги по зарплатах / Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Як розповів Анатолій Голубченко, до Нового року бюджетники отримають і зарплати, і надбавки.

Попри те, що 24 грудня опозиція зірвала "зарплатну" сесію Київради, влада відшукала можливості виплатити столичним бюджетникам зарплати та муніципальні надбавки без спеціального рішення міської ради. Після втручання Президента України Віктора Януковича місто отримало додаткове фінансування, а уряд визначив правові механізми оперативної виплати заробленого людям.

Як розповів на прес-конференції 30 грудня виконувач обов'язків голови Київміськдержадміністрації Анатолій Голубченко, до Нового року бюджетники отримають і зарплати, і надбавки. "Станом на вечір 30 грудня ми проплатили усім підприємствам та бюджетним установам заробітну плату в повному обсязі та з урахуванням муніципальних надбавок. Винятком поки що є комунальне підприємство "Київпастранс", працівники якого ще не отримали заробітну плату за листопад та грудень", - зазначив в.о. голови КМДА. Однак, за словами Голубченка, генеральний директор "Київпастранса" Микола Ламбуцький отримав доручення "всю ніч працювати, виписувати платіжки, щоб завтра, 31 грудня, на картку кожного працівника була зарахована заробітна плата". Щоправда, Анатолій Голубченко висловив припущення, що деякі підприємства можуть не встигнути виплатити зарплати готівкою.

В. о. голови КМДА розповів, що на виконання доручення Президента України Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження про надання столиці додаткової дотації з держбюджету на загальну суму 254,7 млн. грн. Це дозволило здійснити розрахунки з працівниками бюджетної сфери. "Ми навіть не розраховували на те, що зарплату за грудень вдасться виплатити ще в цьому році. Вирішити питання місто не змогло б без втручання Президента України. Доручення, яке дав Глава держави, і ті рішення, які він прийняв, дали нам можливість у повному обсязі виплатити заробітну плату", – наголосив Анатолій Голубченко.

Зокрема, заробітну плату та муніципальні надбавки отримують 81 тис. працівників освітньої галузі; 10,6 тис. працівників бібліотек, шкіл естетичного виховання та музеїв; 2,2 тис. працівників галузі "фізична культура і спорт"; 4,1 тис. співробітників закладів соціального захисту; 1,5 тис. працівників підліткових клубів, соціальних служб для молоді; 65,6 тис. працівників галузі "охорона здоров'я".

Нагадаємо, що на сесії Київради 24 грудня основним питанням мав стати розподіл отриманих від уряду коштів на зарплати столичним бюджетникам, зокрема вчителям, медикам, а також працівникам комунального транспорту. Однак сесія була зірвана представниками ВО "Свобода" та ВО "Батьківщина". Відтак своєчасне отримання заробленого працівниками бюджетної сфери Києва опинилося під загрозою. 26 грудня на засіданні Ради регіонів Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності вирішити питання з зарплатами в столиці до Нового року і дав відповідне доручення уряду . "Микола Янович, я вимагаю, щоб не пізніше 30 числа гроші були на рахунках підприємств!", - сказав Президент, звертаючись до прем'єр-міністра.

Наступна публікація