Київські водії не хочуть платно паркуватися і ігнорують правила через безкарність

Київські водії не хочуть платно паркуватися і ігнорують правила через безкарність

Кияни не хочуть платити ані 600, ані 10 грн за паркування / Фото: 2+2

Хоча автівки городян нерідко поливають кислотою недоброзичливі сусіди, платити за паркову вони все одно не готові.

Проблема паркування авто щодня постає перед тисячами водіїв Києва.

Відсутність достатньої кількості паркувальних майданчиків провокує водіїв до порушення правил дорожнього руху, а інколи навіть коштує не врятованих вчасно життів.

Ті ж, хто залишає свої машини на ніч, під вікнами власних будинків, стають жертвами недоброзичливих сусідів, йдеться у сюжеті "Новин 2+2".

Автівка киянина Євгена двічі постраждала через паркування біля будинку - від рук недоброзичливих сусідів. Її облили кислотою. Кислота витиралася разом із фарбою і лаком. Ремонт коштував 25 тис. грн.

Кислотного удару завдали ще з десятку машин, які стояли поруч. Місцеві кажуть, паркування на п'ятачку їх дратує.

Однак вхопити за руку винуватців міліція так і не змогла. Після двох ремонтів Євген продав машину. Мовляв, баталії за парковку – не по кишені. Тож вирішив пересісти на маршрутку.

Столичні чиновники мають лише пропозиції подолання проблеми з паркуванням.

"Є дуже цікава пропозиція. Я не дуже готовий відповісти по термінах, коли вона втілиться в життя , але є пропозиція ліфтової парковки", - повідомив директор департаменту міського благоустрою Києва Сергій Садовий.

За два роки у столиці мають з'явитись 5 тисяч нових паркомісць. Генплан Києва передбачає будівництво 10 вузлів з багаторівневими паркінгами біля метро. Однак експерти зазначають, що зробити це дуже важко, адже земля там давно розкуплена і місту не належить.

Та експерти не певні, що навіть якщо їх побудують, проблема буде вирішена. Адже в Києві вже є багаторівневі паркінги. І вони майже порожні.

"Бо вони невигідні. Якщо брати наш паркінг, у нас 1000 паркомісць, зайнято десь 60%. Найдорожчі - це 600 грн, 2-3 поверх, і 300-350 - це якщо більше 10 автомобілів", - пояснює заступник директора з питань оренди паркінгу Ігор Підгірний.

Проблема у тому, що водії платно паркуватися не хочуть. Ні за 600, ні навіть за 10 грн. На очах у журналістів в центрі Києва водій став на місці руху тролейбуса. Свої пояснює коротко: "Поки закони у нас не ухвалять, хлопці, не займайтеся дурницями".

На Заході також інтенсивний рух. Однак влада знайшла вихід. Там поставити автівку в невстановленому місці - це злочин, за який судять. І такі методи спрацьовують швидше за будь-які вмовляння

Кореспондент "Новин 2+2" Наталя Набокова

Проблема з паркуванням у Києві стає все гострішою

Проблема з паркуванням у Києві стає все гострішою

Повʼязані теми:

Наступна публікація