Київські посадовці пояснили, навіщо потрібно носити маски, котрі не рятують від грипу

Київські посадовці пояснили, навіщо потрібно носити маски, котрі не рятують від грипу

Київські посадовці пояснили, навіщо потрібно носити маски, котрі не рятують від грипу

У Києві демонстративно боряться з грипом, хоч результату не помітно

Рейд по Бессарабці видався дуже показовим і вельми веселим.

У Києві в четвер чиновники на чолі з віце-мером перевіряли дотримання масочного режиму. Його у столиці оголосили ще тиждень тому задля убезпечення від поширення грипу, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Посадовці анонсували журналістам "таємний рейд" із перевірки дотримання протиепідемічних заходів. Місцем збору призначили площу біля Бессарабського ринку.

Одягнути захисні пов'язки зобов'язали всіх, хто працює у місцях скупчення людей. У санепідемстанції вже констатують, що масочний режим "не дотримується".

Однак на Бессарабському ринку, до якого буцімто несподівано завітала інспекція, всі продавці були в масках. І не приховували сміху.

Втім, одна з продавчинь визнала, що працювати в масках незручно, і їх таки доводиться знімати.

"А як продавати? Всі будуть говорити: що-що! Як нам запропонувати покупки?", - пояснила вона.

Перевіряльники результатами залишилися задоволені. Ще й зобов'язали адміністрацію ринку також носити пов'язки на роті. Бо вони, мовляв, хоч і не рятують від грипу, але створюють атмосферу "суцільної безпеки", бо "є символом того, що ми робимо все, аби зменшити ризик захворіти".

Незважаючи на оголошену епідемію по всій країні, у Києві епідемпоріг ще не перейдено. Але враховуючи динаміку, столиця підійде до нього вже наприкінці тижня.

Як уже повідомлялося, у Києві через епідемію грипу посилили протиепідемічні заходи, щоб запобігти зростанню рівня захворюваності населення. У зв'язку з епідемією міська держадміністрація ухвалила рішення про продовження канікул у столичних школах.

У вівторок карантин оголосили для учнів Харкова. Навчальний процес там призупинено щонайменше до 1 лютого. Аналогічне рішення ухвалили і у Львові.

Тим часом допомогти Україні подолати епідемію взялися міжнародні партнери. Так, Литва передала в якості гуманітарної допомоги ліки від грипу: понад дві тисячі доз "Таміфлю" і 27 тисяч доз "Реленци". Препарати вже пройшли митницю та будуть розподілені між областями, які найбільше страждають від епідемії.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Столичне керівництво вирішило перевірити, чи дотримуються у місті "масочного режиму"

Столичне керівництво вирішило перевірити, чи дотримуються у місті "масочного режиму"

Повʼязані теми:

Наступна публікація