Київські маршрутники почали підвищувати ціни на проїзд

Київські маршрутники почали підвищувати ціни на проїзд

В маршрутках вже оголосили про підвищення цін / Фото: Сегодня

Киян чекає масове подорожчання проїзду.

В Києві зміни торкнулися декількох маршрутів, але перевізники говорять, що це може стати тенденцією. Влада запевняє, що все законно, пише "Сегодня".

Вчора з'явилися оголошення про те, що з 11 лютого піднімається вартість проїзду - з 2,5 грн до 3 грн на маршрутах №401 та №438, і з 2 до 2,5 грн - в №600 та №193. Всі маршрути належать одному перевізнику - ПП "Поспишиленко".

За словами перевізника, нові тарифи три місяці узгоджувалися з Головтрансінспекцією, а вартість проїзду - вимушений захід.

"Ми доведені до крайності, просимо пасажирів нас зрозуміти. Ціна не змінювалася 4 роки, за цей час паливо подорожчало з 7 грн до 9,50 грн, збільшилася зарплата водіїв, не за що оновлювати автопарк", - повідомили у ПП.

Крім того, днями з 2 до 2,5 грн. подорожчав проїзд у маршрутці №230 ПП "СоюзАвто", де такі ж причини. Перший заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Іван Шпилевий говорить, що діють перевізники законно.

"Ми з небажанням дали своє схвалення, але перерахунок у них вівся згідно з методикою, розробленою Мінтрансом, і вплинути на рішення ПП ми за законом не маємо права. Через жахливі дороги у "Поспишиленко" за місяць буквально розвалилися сім машин", - сказав Шпильовий.

Він не виключає, що інші приватні перевізники можуть підняти ціни. Хіба що в КП "Київпастранс", яке контролює близько третини з 2500 київських маршруток, запевняє, що тарифи не зміняться.

В інших компаніях говорять, що теж готові підняти ціни - в договорах з КМДА у них прописаний граничний тариф - 3 грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація