Київські каштани зацвіли білими квітами через "стрес"

Київські каштани зацвіли білими квітами через "стрес"

При пересадці рослина пересла стрес

На каштанах вже знайшли небезпечні гриби.

Тема висадки італійських каштанів на Хрещатику обростає новими скандальними подробицями, пише Сегодня.

Дивіться відео: Каштани на Хрещатику не того сорту, за який їх видають

У квітні приватна компанія подарувала місту 115 каштанів сорту Бриоті. Вартість одного дерева склала близько 5400 грн. Відразу після цього столицею поповзли чутки, що каштани хворі , оскільки їхні стовбури вкриті лишайниками, стверджували екологи.

В Інституті ботаніки НАНУ пояснили, що лишайники, а їх на нових каштанах від 5 до 10 видів, - індикатори стану навколишнього середовища.

В кінці квітня старший науковий співробітник Інституту захисту рослин Світлана Михайленко оглянула висаджені дерева на парній стороні Хрещатика і взяла 5 зразків кори.

"На окремих деревах були виявлені світлі плями, на яких формувалися гриби. Було встановлено, що гриби відносяться до роду Diatrype", - повідомила результати фітопатологічного аналізу Світлана Михайленко.

Звідки взявся гриб - сказати поки не можна, він передається по повітрю, дерева могли заразитися вже у нас чи ще в Італії. Фахівці кажуть, що видалити сухі гілки потрібно як можна швидше, щоб знизити інфікування, інакше дерево загине.

Втім, кияни ще більше здивувалися, коли каштани розцвіли білими квітами, а не з червоно-м'ясистими, як обіцяли при посадці.

"При пересадці рослина перенесла стрес, плюс аномальна спека у травні. Кожен висаджений на Хрещатику примірник сертифікований в італійському розпліднику. Перший рік після пересадки властивості квітки можуть бути змазані", - заявив Олександр Цимбалюк, директор КП по утриманню зелених насаджень Шевченковкого району.

Крім того киян засмучує, що гілки дерев вже в'януть і засихають. Основним ворогом каштанів фахівці вважають навіть не горезвісну каштанову міль, а сіль, якою посипають міські вулиці.

Нагадаємо, що каштани на Хрещатику, які близько місяця тому висадили на головній вулиці столиці, не того сорту, за який їх видають.

Повʼязані теми:

Наступна публікація