На каштанах вже знайшли небезпечні гриби.
Тема висадки італійських каштанів на Хрещатику обростає новими скандальними подробицями, пише Сегодня.
Дивіться відео: Каштани на Хрещатику не того сорту, за який їх видають
У квітні приватна компанія подарувала місту 115 каштанів сорту Бриоті. Вартість одного дерева склала близько 5400 грн. Відразу після цього столицею поповзли чутки, що каштани хворі , оскільки їхні стовбури вкриті лишайниками, стверджували екологи.
В Інституті ботаніки НАНУ пояснили, що лишайники, а їх на нових каштанах від 5 до 10 видів, - індикатори стану навколишнього середовища.
В кінці квітня старший науковий співробітник Інституту захисту рослин Світлана Михайленко оглянула висаджені дерева на парній стороні Хрещатика і взяла 5 зразків кори.
"На окремих деревах були виявлені світлі плями, на яких формувалися гриби. Було встановлено, що гриби відносяться до роду Diatrype", - повідомила результати фітопатологічного аналізу Світлана Михайленко.
Звідки взявся гриб - сказати поки не можна, він передається по повітрю, дерева могли заразитися вже у нас чи ще в Італії. Фахівці кажуть, що видалити сухі гілки потрібно як можна швидше, щоб знизити інфікування, інакше дерево загине.
Втім, кияни ще більше здивувалися, коли каштани розцвіли білими квітами, а не з червоно-м'ясистими, як обіцяли при посадці.
"При пересадці рослина перенесла стрес, плюс аномальна спека у травні. Кожен висаджений на Хрещатику примірник сертифікований в італійському розпліднику. Перший рік після пересадки властивості квітки можуть бути змазані", - заявив Олександр Цимбалюк, директор КП по утриманню зелених насаджень Шевченковкого району.
Крім того киян засмучує, що гілки дерев вже в'януть і засихають. Основним ворогом каштанів фахівці вважають навіть не горезвісну каштанову міль, а сіль, якою посипають міські вулиці.
Нагадаємо, що каштани на Хрещатику, які близько місяця тому висадили на головній вулиці столиці, не того сорту, за який їх видають.