Київські авіадиспетчери розповіли, як "посадили" літак без двигунів

Київські авіадиспетчери розповіли, як "посадили" літак без двигунів

Фото: Twitter/avazTÜRK

Платою за відповідальну роботу є тиск і навантаження на здоров'я.

Українські авіадиспетчери відсвяткували своє професійне свято. В цей день вони пустили до себе журналістів, аби продемонструвати умови своєї праці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Диспетчерська вежа аеропорту Гостомеля – об'єкт не вельми зручний для відвідин, бо дістатися її верху непросто. Однак із робочих позицій відкривається фантастичний краєвид. Янголів-охоронців київського неба зі святом у ефірі вітають льотчики. За чіткими та сухими словами радіообміну приховується подяка, адже саме працівники вежі є головною надією літаків на нормальний політ.

Владислава Одесова колись не взяли в льотчики, і він пішов у диспетчери. Тепер не шкодує, хоча вже не раз йому доводилося буквально розчищати небо від літаків для аварійного борту, підшуковувати запасний аеродром і піднімати рятувальників. Саме Владислав був на зміні, коли в Ан-70 заглохли всі двигуни. "Він реально падав. Ми його фактично не бачили за лісом, включили тривогу, думали, що зараз буде вибух. А він повільно почав підійматися. Переживали звісно", - розповів "вартовий неба".

На сторожі безпеки перельотів: як працюють українські авіадиспетчери

На сторожі безпеки перельотів: як працюють українські авіадиспетчери

Диспетчери, як ніхто інший, допомагає пілотам і переживає за літак. Це вже не раз відчував пілот-випробувач Віктор Гончаров. У туман чи грозу вони буквально за руку виводять пілотів на вогні рідного аеродрому. "Особливо коли складні метеоумови – завжди підкажуть про можливі нюанси при заході", - каже льотчик.

Учені вже з'ясували, що навіть під час спокійної зміни в цілком здорових авіадиспетчерів піднімається тиск і прискорюється пульс – це плата за відповідальність. Ця професія – лише для людей із найміцнішими нервами, бо щодня ціна помилки неймовірно висока: людські життя.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Наступна публікація