Київські активісти із гаслами і прапорами вийшли воювати проти міліції та забудовників

Київські активісти із гаслами і прапорами вийшли воювати проти міліції та забудовників

Кияни протестували проти знищення історичних будов / Фото: ТСН.ua

Правоохоронці не дозволили встановити намет біля незаконної забудови в центрі Києва.

Захисники архітектурних пам'яток пішли війною на бульдозери.

Одним з епізодів конфлікту є боротьба за історичну будівлю у Десятинному провулку. Щоправда, її знесли ще у п'ятницю, а цінність її була у тому, що зведена вона на підмурівках палацу князя Володимира.

Як йдеться у сюжеті ТСН, тепер на цьому місці може з'явитися щось на кшталт торгівельного центру або релігійної споруди.

Міліція на мітинг прийшла на годину раніше і приблизно, в такій же кількості, як і активісти. За їхньою спиною був щойно поставлений паркан, за яким вже знаходився екскаватор.

"Тут хочуть будувати дисгармонійну споруду, яка матиме торговельно-господарське призначення. Ця територія для такої діяльності не призначена", - заявив Ігор Луценко, активіст руху "Збережи старий Київ".

Активісти схотіли поставити тут намет – для безстрокового протесту, але міліція зі штовханиною його відібрала.

Нагадаємо, на останній сесії Київради нарешті вирішили про старовину подумати. Депутати планують найближчим часом затвердити планування територій і інфраструктури міста, який стане тимчасовим замінником генерального плану столиці.

Екс-голова культурної комісії Київради, а нині народний депутат, Олександр Бригинець ініціативу депутатів схвалює, проте відзначає, що будь-які папери за останні роки жодної пам'ятки не врятували.

Тим часом у Києві під великим питанням ще десятки пам'яток. Серед них замок Барона, за який влада судиться вже багато років, садиба Мурашка і навіть маленька хатинка священика Глядиківського на Андріївському.

Захисники архітектурних пам’яток пішли війною на бульдозери

Захисники архітектурних пам’яток пішли війною на бульдозери

Повʼязані теми:

Наступна публікація