Київська влада визнала, що дорогі італійські каштани підмінили звичайними

Київська влада визнала, що дорогі італійські каштани підмінили звичайними

В КМДА не знають, коли підмінили каштани / Фото: УНІАН

Майже всі каштани на Хрещатику підмінили.

Відповідно до результатів експертизи науково-дослідної лабораторії Ботанічного саду імені Фоміна, із 289-ти висаджених цією весни у Києві каштанів лише два виявились сорту "Бріоті". Про це повідомив радник голови КМДА Олександр Мазурчак, пише УНІАН.

Фото: Попов не пошкодував лакованих туфель заради каштанів на Хрещатику

"Питання в тому, де могла бути така підміна. Чи то з італійської сторони була завезена така партія, чи підміна була зроблена вже у нас, в Україні. Зараз розслідуванням займається прокуратура. Справа на контролі голови КМДА", – повідомив Мазурчак.

Читайте: Київські каштани зацвіли білими квітами через "стрес"

За словами Мазурчака, із завезених каштанів 18 виявились сорту Баумана, 11 – Глобра і тільки два – "Бріотті", інші – звичайний білий каштан.

Радник Попова наголосив, що зараз планується звільнити керівника Шевченківського управління "Київзеленбуду".

Мазурчак підкреслив, що КМДА має три версії подій: в української фірми була змова з італійцями на поставку не тих дерев; підміна була зроблена вже в Україні і третя версія – політичні мотиви для дискримінації Попова.

Він додав, що каштани сорту "Бріоті" коштують на третину дорожче, ніж звичайні білі каштани: один саджанець "Бріоті" – 430 євро, один саджанець білого каштану – 300 євро.

Проте, він наголосив, економічних втрат з цієї афери місто не зазнало, оскільки було заплачено поки що половину суми від зазначеної у договорі. Загальна сума становить 980 тис. грн.

Нагадаємо, у травні екологи заявили, що на Хрещатику замість заявлених каштанів "Бріоті", стійких до молі, у квітні висадили звичайні кінські каштани білого кольору. На їхню думку, деякі рослини навряд чи доживуть до кінця літа.

Повʼязані теми:

Наступна публікація