Київрада взялася за повернення набережної, відданої Яну Табачнику під забудову

Київрада взялася за повернення набережної, відданої Яну Табачнику під забудову

Ян Табачник / Фото: УНІАН

Жителі мікрорайону планують розбити там парк.

У Київраді було підготовано проект рішення про повернення місту 8,15 га на Дніпровській набережній в районі затоки Берковщина, що була свого часу передана в довгострокову оренду громадській організації "Міжнародний творчий центр Яна Табачника" для будівництва, експлуатації та обслуговування клубу "Честь маю".

Про це повідомляє прес-служба Київради, зазначаючи, що члени постійної комісії міськради з питань екологічної політики погодили цей проект.

Зазначається, що земля була передана в оренду рішенням Київради у 2003 році терміном на 25 років і це рішення не враховувало висновок Державного управління екології та природних ресурсів, не відповідало нормам Водного та Земельного кодексу України. Відповідно до цього, Київрада у 2005 році скасувала попереднє рішення та зобов'язала Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації припинити договір оренди відповідної земельної ділянки в затоці Берковщина.

Однак в 2008 році землю знову віддали в оренду "Міжнародному творчому центру Яна Табачника". 

"Відповідне рішення перешкоджає реалізації планів територіальної громади Дарницького району по створенню на цій ділянці парку", – йдеться в пояснювальній записці до підготовленого проекту рішення.
Передбачається, що КО "Київзеленбуд" розробить проект парку на цій території.

Проект рішення також повинна ще розглянути постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, після чого документ буде направлено на пленарне засідання Київради.

Нагадаємо, 4 роки тому Ян Табачник звів триповерховий мармуровий палац в елітному районі столиці. будівництво тривало п'ять років. До маєтку, зведеному у класичному середземноморському стилі, ведуть численні мармурові сходи. Сам палац обкладений білою мармуровою плиткою. Вікна прикрашені пілястрами. Огорожа кована з рослинними орнаментами, хвіртка зі спеціальним кодовим замком.

Повʼязані теми:

Наступна публікація