Київрада боротиметься проти чергового підвищення комуналки у столиці

Київрада боротиметься проти чергового підвищення комуналки у столиці

Депутати оскаржуватимуть підняття тарифів у суді

Депутатів обурив пункт програми Кабміну щодо підвищення тарифів.

Заявлене у програмі уряду підвищення тарифів до економічно обґрунтованих викликало обурення у депутатів Київради, повідомляє ТСН.День.

Депутати в один голос проти підвищення тарифів, оскільки запевняють, що відповідне підвищення вже мало місце влітку цього року. Тож, якщо отримають вказівку ще підвищити тарифи Києву, тоді звертатимуться до суду.

"Ми будемо звертатися в суд, щодо оскарження цього рішення. Хай дадуть нам розрахунки, куди дівається український газ, яка вартість цього газу, яке відношення європейський та російський газ мають до українського та до його ціни", - каже депутат Олександр Клюс.

Депутати також підписуються під колективним зверненням до Мінфіну, аби роз'яснили про майбутнє вилучення з міського бюджету, адже уряд анонсував, що у міських бюджетах залишатимуть лише 25% від податку на доходи фізичних осіб. Київрада строго проти такого вилучення і вимагатиме, щоб повна сума, а це 17 мільярдів гривень, податку залишалась в міській казні. Депутати запевняють, що від такого вилучення в першу чергу постраждають бюджетники: охорона здоров'я та освітяни.

Тим часом на собі депутати аж ніяк не економлять - одна година депутатського засідання обходиться місту у 895 гривень. З літа депутати засідають "у приймах" в облрадах, оскільки у будівлі Київради з часів Майдану розтрощена система голосування. З літа за такі виїзні засідання вже сплатили майже 100 тисяч гривень, і це не враховуючи компенсації за пошкоджене майно - столичними депутатами було зламано зо 5 мікрофонів вартістю 150 доларів кожен.

Сьогодні столичні обранці востаннє голосуватимуть за великі гроші. Наступне засідання планують провести уже в будівлі Київради. Там поки що відремонтували залишки старої системи для голосування. Наступного року планують встановити нову "РАДУ – 4". Система вдосконалена, із вмонтованими планшетами, коштує 12,5 мільйонів гривень.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація