Київ відмовляється оплачувати транспортникам безкоштовний проїзд "мертвих душ"

Київ відмовляється оплачувати транспортникам безкоштовний проїзд "мертвих душ"

Пасажири пільгових категорій зможуть безкоштовно їздити в усіх видах громадського транспорту / Фото: УНІАН

Проблема завищених нормативів споживання та оплати соціальних послуг існує не тільки в Києві.

На сьогоднішній день в Києві не існує системи обліку пільгових перевезень пасажирів. Тому з бюджету оплачуються в тому числі й поїздки людей, які мають право на безкоштовний проїзд у комунальному транспорті, але транспортом не користуються.

Про це заявив директор Департаменту транспортної інфраструктури Євген Водовозов. За його словами, впровадження нової системи оплати за проїзд дозволить економити кошти бюджету, компенсуючи тільки реальні поїздки пільговиків.

"Сьогодні ми платимо за всіх пільговиків, навіть за тих, хто внаслідок різних причин не користується транспортом. Транспортники просто виставляють нам рахунок, і ми змушені цей рахунок оплачувати. А це величезні гроші, мільйони гривень. Ці кошти можна було б використати на розвиток транспорту, на ремонт та закупівлю нових автобусів, тролейбусів, трамваїв. Нова система оплати проїзду, на яку планується перейти наступного року, передбачає, що обліковувати пасажирів буде міська влада. І компенсацію з бюджету сплачуватиме тільки за реальних пасажирів , які дійсно скористалися правом на безкоштовний проїзд", – сказав Євген Водовозов.

Директор Департаменту також повідомив, що проблема завищених нормативів споживання та оплати соціальних послуг існує не тільки в Києві, а й у всій країні.

"У Програмі економічних реформ, яку ініціював Президент, йдеться про те, що у нас відсутня необхідна інформація для обліку та моніторингу фактично спожитої соціальної допомоги. І ставиться завдання врегулювати цю ситуацію: встановити технологічне обладнання для обліку фактичного споживання послуг і витрачати бюджетні гроші виключно на оплату реально спожитих послуг. Нова система оплати проїзду, яку ми готуємося ввести в Києві, спрямована саме на виконання цих завдань", – заявив Водовозов.

Як повідомлялося, Київська міська державна адміністрація розпочала реалізацію проекту "Єдиний проїзний квиток", відповідно до якого пасажири будуть оплачувати проїзд переважно пластиковими картками, а весь комунальний транспорт обладнується спеціальними зчитувальними пристроями – валідаторами.

Пасажири пільгових категорій як і раніше зможуть безкоштовно їздити в усіх видах громадського транспорту, за винятком маршруток. Для них проїзним документом буде "Картка киянина", яка сьогодні масово видається столичним пільговикам.

Повʼязані теми:

Наступна публікація