Нова молитовна атмосфера не в'яжеться зі стереотипним радянським пафосом.
Святкування Дня Перемоги в Києві було максимально стриманими. На розмах святкування вплинула ситуація в країні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Очільники держави поклали квіти до Вічного вогню в Парку Слави, а потім помолилися за всіх загиблих у Другій світовій війні. На заходи зібралися всі президенти України, крім утікача. Усі разом вони співали український гімн.
Окремо керівництво України подякувало тим, хто зі зброєю і своєю працею наближав перемогу. Таких залишилося всього 32 тис. на всю країну.
Перемога у війні далася вкрай важкою ціною десятків мільйонів загиблих. Тому святкувати таку кількість смертей не всі вважають доречним. Дедалі більше киян кажуть, що в ці дня ліпше створити атмосферу справжнього вшанування пам'яті, а не помпезності та розваг.
"Треба пам'ятати. А пам'ять – це молитва. У нас багато є свят для святкування, а сьогодні треба молитися, бо стільки людей загинуло", - каже киянка Катерина.
Саме тому замість улаштування параду керівництво країни сьогодні зібралося на панахиду у Володимирському соборі. Вже багато років поспіль саме так вшановує 9 травня патріарх УПЦ-КП Філарет, батька якого забрала війна.
"Ця смерть батька перевернула мій світогляд", - зізнався предстоятель. Саме ця подія зумовила рішення присвятити життя церкві.
На піджаках чиновників були червоні маки. На 9 травня таке в нас уперше. Але це традиційний символ для Європи і навіть для України козацьких часів.
"Це глибоко український символ. Там, де проливалися кров наших козаків, там виростав мак. А ця цяточка – це куля, слід від кулі, що пробили серце воїна. Це момент, який ми ініціюємо, а якщо він щирий і близький, природній – він підхопиться і приживеться", - упевнений міністр культури Євген Нищук.
Раніше силовики пообіцяли, що не дадуть образити жодного ветерана у столиці.
Кореспондент ТСН Ірина Маркевич