Київ може затопити тала вода через забиті сміттям колектори

Дата публікації
Перегляди
1443
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київ може затопити тала вода через забиті сміттям колектори

Київ може затопити через завалені сміттям колектори.

У дренажних системах столиці сформувалися дамби зі сміття і валяються цілі дерева.

Щойно на поверхні розтане аномальний березневий сніг, воді з вулиць Києва буде нікуди подітися, оскільки дренажні системи столиці завалені сміттям.

Журналісти програми "Гроші" спустилися в київські підземелля, щоб подивитися, чи є куди воді текти з вулиць.

У колекторі підземної річки Либідь, яка приймає талу воду мало не з усього правобережжя Києва, можна знайти що завгодно: гори сміття завалили бетонний канал. Тут навіть цілий стовбур дерева валяється і заважає стічним водам текти до Дніпра. Центрального русла Либіді фактично не має через сміттєві дамби.

Читайте також: Гідрометцентр назвав регіони, яким найбільше загрожує повінь (мапа)

"От як течія сюди принесла, так воно тут і накопичується. Цілком може бути, що там далі центральний прохід може бути забитий до середини", - дивується один із київських дигерів, які вивчають дренажні системи столиці.

Сміття під ногами у колекторах приблизно на метр. Коли води в підземеллі набирається багато, їй немає місця в колекторі, і вона затоплює вулиці. На очищення підземель з бюджету щорічно виділяють чималі суми.

"Це десятки мільйонів. В цьому році знову на такі цілі виділяється екологічний фонд. Гроші. Будуть продовжуватися ці роботи", - підтвердив у телефонній розмові недавно звільнений заступник мера Олександр Мазурчак.

Читайте також: Потужна повінь у Києві може затопити Лівий берег та змити маєтки у Конча-Заспі

Попри виділені кошти самі дренажні системи на межі обвалу. Іржава арматура, яка підтримує бетонні стіни тунелів, легко ламається руками. Один обвал може повністю перекрити підземне русло. І тоді річка потече на вулиці. Влада Києва визнає: підземелля потребує серйозного ремонту.

Для цього у КМДА розробили спеціальну програму на 20 років. Її реалізація коштує 3 мільярди гривень. Таких грошей у бюджеті, звісно, немає. Як немає і часу на прочищення колекторів.

Сергій Мальнєв, журналіст програми "Гроші"

Київські колектори забиті сміттям і деревами

Київські колектори забиті сміттям і деревами

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1443
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація