Київ і вся Україна знаходяться в одному кроці від техногенної катастрофи

Київ і вся Україна знаходяться в одному кроці від техногенної катастрофи

Технічний стан БСА - критичний / Фото: Точка

Вся територія України, яка використовує воду з Дніпра, може потрапити під загрозу екологічного забруднення.

Якщо найближчим часом не провести реконструкцію Бортницької станції аерації, Києву і всій Україні загрожує техногенна та екологічна катастрофа. Про це пише газета "Сегодня".

За словами радника голови правління з інформаційної політики "Київводоканалу" Вікторії Яковлевої, технічний стан БСА - критичний, її системи вкрай зношені, а реконструкція найближчим часом - просто необхідна.

"Якщо розглядати категорії "відмінний", "хороший", "задовільний" і "незадовільний", то стан, напевно, вже більше незадовільний. Проблема дуже велика. І для міста, і для станції", - сказав директор Бортницької станції Володимир Бражник.

Він розповів, що найголовніші аспекти проблеми - це максимальний знос обладнання блоків, особливо - першого і другого, а також - мулові поля. "Там у нас накопичено вже понад 10 млн кубометрів осаду, і це - дуже велика проблема підприємства", - каже він.

Якщо системи Бортницької станції відмовлять, жителі столиці сидітимуть без води.

"Постачання води в місті буде мінімальним, водоспоживання буде обмежено до рівня так званої "екологічної броні". Стоки також нікуди буде приймати - адже в нас тільки одна станція", - зазначила Яковлева.

БСА - це дійсно єдина очисна споруда Києва, в той час як столиці інших держав мають по кілька подібних споруд. Однак не тільки у Києва будуть проблеми, якщо на станції щось піде не так. У "Водоканалі" кажуть, що відмова її систем може загрожувати повною екологічною катастрофою для всієї країни.

"Якщо буде заражена річка Дніпро, то це вже техногенна катастрофа. У зв'язку з тим, що Київ знаходиться вище за течією, вся територія України, яка використовує воду з Дніпра, потрапить під загрозу екологічного забруднення", - додала Яковлева.

При цьому, як у "Київводоканалі", так і на Бортницькій станції вважають, що станція може відмовити практично в будь-який момент. "Ось у цьому році, в січні місяці була велика аварія на колекторі. Це може повторитися в будь-який момент в іншому місці", - заявив Бражник.

За словам Яковлевої, для того, щоб реконструювати таку велику станцію, потрібно, щоб був проект. Але досі повного проекту реконструкції Бортницької станції немає. Місто виділити таку суму не може тому, що її просто немає в міському бюджеті, вважає Яковлева. "Місто не потягне таких грошей. Ми вважаємо, що це має виділити уряд", - додала вона.

Повʼязані теми:

Наступна публікація