Києво-Могилянська академія може залишитися без легендарної будівлі

Києво-Могилянська академія може залишитися без легендарної будівлі

Мазепинський корпус під загрозою знищення.

Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії доживає останні дні. Капітального ремонту в цій будівлі не було не було від часів гетьмана Івана Мазепи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попри статус пам'ятки архітектури національного значення, будівля перебуває в жалюгідному стані. Прогнилий дах схожий на решето, тому вода щоразу після снігу чи дощу стікає в приміщення. Від стін відвалюється ліпнина початку XVIII століття. Фундамент просів і пішов тріщинами, частину підмурків просто вимили підземні води. Через проблеми зі спорудою під загрозою також наукова бібліотека із десятками тисяч рідкісних і колекційних книг. "Тут і земляні роботи потрібно, треба і котлован, подивитися, який там цоколь, може, арматуру треба затягнути, заварити. Треба глибше полізти подивитися, що до чого, бо ми зверху робимо, чим руками дістанемо, а тут треба механізми", - каже заступник керівника експлуатаційно-технічного центру Володимир Ігнатенко.

Староакадемічний корпус Могилянської академії під загрозою руйнування

Староакадемічний корпус Могилянської академії під загрозою руйнування

Кепський стан будівлі був очевидний іще 20 років тому. Тоді ж проектний інститут розробив план реставрації, але грошей забракло – роботи відклали. "Рішення, приняті 20 років тому, вже є неактуальними на сьогоднішній день. Це змушує знову замовляти обстеження, знову замовляти дослідження, проектну документацію", - розповів директор "Укрдніпроектреставрація" Василь Тимкович. Щоб почати заново і врятувати пам'ятку архітектури, потрібні гроші. Самотужки і навіть із допомогою меценатів, академія не справляється – на ремонт сьогодні треба щонайменше 80 мільйонів гривень.

Минулого року президент Петро Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди 400-річчя Києво-Могилянської академії та особисто привітав студентів та викладачів зі святом. "Час плинний, а Києво-Могилянська академія вічна. Вже 400 років змінюються цілі історичні епохи, а Києво-Могилянська академія як виховувала успішних українців, які формували майбутнє України, так і продовжує це робити до цього дня. Щиро дякую вам від усіє країни, від себе особисто, шановні працівники Академії, студенти і випускники, за ваш вибір інвестувати своє життя в розвиток нашої країни. Вірю, що попереду в Могилянки сотні років успіху і значних досягнень", – зазначив, звертаючись до присутніх, глава держави.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація