Киянин виграв суд проти прокуратури, яка не хотіла розглядати скаргу по електронній пошті

Киянин виграв суд проти прокуратури, яка не хотіла розглядати скаргу по електронній пошті

Володимир Фльонц вирішив перевірити, чи є у прокуратури інтернет.

Активіст намагається довести, що можна звератися до органів влади, не виходячи з-за комп'ютера.

Киянин Володимир Фльонц вирішив перевірити, чи є в прокуратурі Інтернет. Він надіслав у Голосіївську прокуратуру Києва електронну заяву про злочин, але та не прийняла. А от суд позов на саму прокуратуру по електронній пошті взяв і Володимир процес виграв. Тепер хоче довести, що скаржитися, не виходячи з-за комп'ютера, цілком реально. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Володимир Фльонц поскаржився в прокуратуру на порушення під час виборів. А оскільки він людина сучасна, то заяву послав по Інтернету - з власним електронним підписом. Щоправда, по Інтернету спочатку не вийшло.

"Ми намагалися взнати офіційну електронну пошту Голосіївської районної прокуратури. Нам це не вдалося. Тому нам довелося скористатися звичайною Укрпоштою. Ми нашу електронну заяву записали на лазерний диск, поклали в звичайний конверт і відправили. Отримали квитанцію, що воно отримано особисто прокурором", - розповідає Володимир Фльонц.

Та прокуратура навіть скаргу на диску проігнорувала.

"Прокуратура намагалася прислати якісь внутрішні накази, розпорядження. Що в них щось не вийшло і диск в них не прочитався", - каже киянин.

Володимир подав на прокурорів до суду, причому теж електронний позов. В суді Інтернет працює. Позов прийняли і задовольнили. Та чоловік знову судиться. Тепер уже з Генеральною прокуратурою. Каже, що після першого судового рішення його електронну скаргу знову відшили. Генеральна захищається.

"Чи можна подавати в прокуратуру електронну скаргу? Давайте дочекаємося прийняття слідчим суддею судового рішення і потім будемо про щось казати", - каже старший прокурор Генпрокуратури Дмитро Стороженко.

Киянин вирішив перевірити, чи є в прокуратури інтернет

Киянин вирішив перевірити, чи є в прокуратури інтернет

В Голосіївській прокуратурі нам охоче знайшли e-mail свого керівництва, а власний - ні. Тут кажуть, що прогрес поступово дійде і до них. Вони попросили написати скаргу від руки і прийняли її. А електронну ще не скоро.

"Ми не можемо відкрити. У нас немає спеціальних програм, які відкривають електронні ключі. Законодавчо це врегульовано лише на рівні органів самоврядування. Точніше, навіть міністерств.Серед цього переліку органів прокуратури не було", - каже заступник прокурора Голосіївського району Києва Євгеній Франтовський.

Позивачі – принципові. Вирішили довести ситуацію до цілковитого абсурду і зробити електронним навіть судовий процес. Та їм відмовили.

"Ми клопочемо про проведення цього засідання в режимі відеоконференції. Де суддя знаходиться в Печерському районі міста Києва, а адвокат – в Дзержинському районі міста Харкова", - каже адвокат киянина Анатолій Тарасенко.

Судитися і скаржитися, не встаючи з дивана – зовсім не абсурд, упевнені активісти.

Електронний підпис у Податковій може безкоштовно отримати кожна особа. Електронний документообіг в Україні не заборонений. Та це тільки перший прецедент – як захистити свої права одним помахом мишки.

Нагадаємо, у зоні АТО запровадять електронну пропускну систему.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація