Кияни можуть більше не побачити у центрі столиці новобудов, які перевищують 16 поверхів

Кияни можуть більше не побачити у центрі столиці новобудов, які перевищують 16 поверхів

Влада Києва планує обмежити висотність новобудов / Фото: blog.i.ua

Для розв'язання проблеми транспортних заторів у столиці заплановано будівництво чотирьох тунелів.

Проектом нового Генерального плану столиці передбачено обмеження щодо висотності в центрі Києва до 16 поверхів. Про це повідомив начальник комунальної корпорації "Інститут генерального плану Києва" Сергій Броневицький к інтерв'ю газеті Коммерсант-Украина.

Він зазначив, що "у буферних зонах історико-архітектурних заповідників "Києво-Печерська Лавра" і "Софія Київська" заборонено будь-яке нове будівництво. Крапка. Проте ми не говоримо про те, що в центрі взагалі нічого не можна буде будувати. Ми передбачили обмеження з висотності у центрі Києва до 16 поверхів".

За словами Броневицького, вже завершено підготовку проекту Генплану Києва, і на найближчому засіданні містобудівної ради його обговорять архітектори, інженери, містобудівники, історики.

"Вже у вересні-жовтні ми будемо готові подати його до Київради, до сесійного залу проект потрапить наприкінці листопада - початку грудня. Крім того, ми плануємо подати його до Кабміну", - сказав Броневицький.

Начальник комунальної корпорації "Інститут генерального плану Києва" повідомив, що цього року "ми вже починаємо розробку зонінгу центральної частини міста - цей документ встановить максимальну поверховість для кожного конкретного кварталу, наприклад, на Подолі в певних місцях можна буде будувати тільки до п'яти поверхів".

"Але якщо ми говоримо про бульвар Лесі Українки, то там причин обмежуватися п'ятьма поверхами немає. Після громадських слухань ми плануємо винести зонінг центру міста на затвердження Київради", - сказав він.

Також Броневицький повідомив, що для розв'язання проблеми транспортних заторів у столиці заплановано будівництво чотирьох тунелів та трьох станції метро на Сирецько-Печерській лінії до проспекту Правди на Виноградарі. 

Раніше повідомлялося, що у столиці суд дозволив зводити черговий хмарочос з паркінгом прямо під Софією Київською.

Повʼязані теми:

Наступна публікація