Полагодити водогін, який постачає воду мешканцям Солом'янського району, заважають тутешні гаражі.
Два тижні жителі чотирьох столичних хрущовок мимоволі беруть участь у реаліті-шоу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Людям доводиться готувати їжу, прати речі, митися - без води у кранах. Водогін не можуть відремонтувати через гаражі, зведені над прорваною трубою. Власники забудови своє нерухоме майно розбирати не квапляться.
Читайте також: У Києві біля мосту Патона автомобілі рухалися у потоках окропу (фото, відео)
Тим часом кияни вигадують нові способи помитися
"Зранку вологими серветками, а так лишаю маленьку дитину і йду по воду, але скільки її там принесеш. У нас уже нічого чистого не лишилося, усі речі брудні", - розповіла киянка Таісія Грепечук.
Жителів вулиці Новопольова можна впізнати за порожніми відрами і баклажками у руках. Вже два тижні в семи будинках відключена вода. Її немає через застарілі комунікації. Водогін прорвало, проте дістатись до місця аварії заважають зведені над трубою гаражі.
"Там стоять гаражі, стоїть паркан і це те, що не хоче південно-західна залізниця прибирати протягом 10 днів", - пояснила радник голови правління з інформаційної політики "Київводоканалу" Вікторія Яковлєва.
На трубі та біля неї будувати заборонено. Як там з'явились споруди? Пояснити ситуацію залізничники не квапляться. Натомість приїжджає кран і люди в касках починають розбирати бетонні перекриття.
Читайте також: Троєщині загрожує відключення води через ринок "Юність"
Ще невідомо, чи прорив саме під цими коморами. Приватні гаражі теж доведеться чіпати, а там іномарки.
"Раз сказали - зносьте гаражі це ваші проблеми, вам же треба щоб вода була. У гаражах стоять машини дорогі. "Рав-4", "Тойота" і "Камрі". З магазину ми вже всю воду вибрали - вже гроші закінчилися що нам далі робити де воду брати", - розповіла місцева жителька Олена Хомяк.
Вода у цьому будинку є. У підвалі. Його постійно затоплює. Дістатись туди - проблематично, а надто - пенсіонерам чи молодим мамам із дітьми. Поки що людей рятують водовозки. В імпровізованих чергах люди діляться власним досвідом – як приготувати їжу, випрати речі і помитися - без води у кранах.
Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко