Наскільки зросте ця сума після 1 липня – не уявляють навіть самі комунальники.
Подорожчання гарячої, холодної води та опалення ставить на межу виживання багатьох українців. Тим більше, що комунальники погрожують, що розраховуватися все одно доведеться, і якщо не грошима, то власним майном, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Пенсіонер Петро Миколайович каже, що після того, як влада скасувала тарифні пільги для учасників війни, йому доводиться оббивати пороги соціальних служб.
"Обіцяють збільшити з 1 липня – і кінець мені. Як можна з людини здерти, якщо в неї пенсія 1700, а треба платити 2000 за квартиру? А на що він буде жити?", - питає Петро Дудко.
А поки містяни ламають голову над цифрами в платіжках, дирекція Центру комунального сервісу робить те саме над боргами населення. На засіданні озвучують сумну статистику: загальна сума заборгованості становить 2,49 млрд гривень!
З них майже половину жителі столиці заборгували за опалення. І хоча злісних неплатників у Києві не багато, зізнаються комунальники, борги за ними – чималі.
"У нас був випадок, коли родина, в якій шість осіб і майже всі мають інвалідність – вони мають борг понад 40 тисяч", - розповідає заступник директора комунального концерну Валентина Дубовик.
На питання, що ж робити українцям з новими тарифами, комунальники одноголосно відповідають – платити, інакше будуть суди, арешти та штрафні санкції. Тож, історія родини з Луцька, квартиру якої вперше в Україні конфіскували та продали за борги, може повторитися.
"Арешт може бути при будь-якій сумі боргу. Дуже масовим є вилучення транспортних засобів. От боржник, який проживає в Шевченківському районі, він має 2638 гривень боргу і розшукують його транспортний засіб – "Део Ланос", - розповіла Дубовик.
Кияни ж зізнаються, що на комунальні тарифи в них уже виробився захисний імунітет, тож зміни – сприймають як належне.
Тож, поки не почалося полювання на майно, комунальники радять реструктуризувати борги. Заборговану суму можна розтягнути на п'ять років.
Кореспондент ТСН Вікторія Дмитренко