Кияни проти перейменування Великої Вітчизняної війни (опитування) Пресреліз

Кияни проти перейменування Великої Вітчизняної війни (опитування)

80% опитаних жителів столиці України категорично не підтримують "перейменування"

Ідея вилучення терміну "Вітчизняна війна" сподобалася тільки 2% опитаних.

Переважна більшість киян не підтримує ініціативу Всеукраїнського об'єднання "Свобода" вилучити з нормативно-правових документів та навчальної літератури термін "Велика Вітчизняна війна".

Такі дані отримані в результаті вуличного опитування, проведеного в Києві фахівцями Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива".

Так, за результатами опитування, лише 2% жителів міста однозначно підтримують ініціативу ВО "Свобода". Ще 2% "скоріше підтримують, ніж не підтримують". 8% киян "скоріше не підтримують, ніж підтримують" цю ідею. Стільки ж опитаних вагалися з відповіддю. При цьому 80% опитаних жителів столиці України категорично не підтримують "перейменування" Великої Вітчизняної війни.

"Незважаючи на те, що на минулих парламентських виборах "Свобода" у Києві отримала певну підтримку населення, далеко не всі ідеї цієї політичної сили кияни готові прийняти. Все-таки столиця України – місто-герой, місто військової слави. У киянах з дитинства виховувався дух гордості за своє місто, за своїх батьків і дідів, які мужньо захищали, а потім звільняли столицю в роки Великої Вітчизняної. Тому ідея "Свободи" переглянути символи героїчної історії в Києві не сприймається за визначенням", – прокоментував результати опитування керівник інституту Євген Черненко.

За його словами, патріотичне, в дусі любові до рідного міста та його історії виховання київської молоді добре поставлено і сьогодні. "Навіть молоде покоління віддає належне героїчному минулому Києва. У столиці величезна кількість пам'ятників героям Великої Вітчизняної, музеїв. Це пам'ять народу, яку штучно, рішенням парламенту не змінити", – зазначив Черненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація