Кияни повстали проти забудовника, який замість аквапарку "натикав" висоток біля озера

Кияни повстали проти забудовника, який замість аквапарку "натикав" висоток біля озера

Кияни стали на захист озера Тельбін

Боротьба за місцевий краєвид розпочалася ще 10 років тому.

Черговий етап боротьби за столичне озеро Тельбін розпочався поламаним парканом та перекриттям вулиці, йдеться в сюжеті ТСН.

Забудовник обіцяв звести тут аквапарк, але замість цього, у зеленій зоні Березняків почали з'являтися багатоповерхівки. Екологи стверджують, що забудова знищить озеро або перетворить його на болото.

На протести проти забудови у четвер, 3 січня, вийшли навіть підлітки. Вони писали протестні гасла на паркані, що огороджує озеро та новий майданчик для будівництва чергової багатоповерхівки.

Охоронці не змогли їм завадити, як і молодикам, які разом повалили паркан.

Боротьба за місцевий краєвид розпочалася ще 10 років тому, коли Київська рада виділила землю для будівництва аквапарку.

Нинішнє будівництво розташувалося впритул до зони відпочинку. За паспортом об'єкта, тут стоятимуть три 30-поверхові будівлі.

Місцеві побоюються, що такого наступу Тельбін не витримає. "Озеро було чисте, пісок чистий, а зараз вода пішла від берега на 2-3 метри. Це жахливо, серце просто болить", - нарікає місцева жителька Катерина Юхименко.

Поламаним парканом акція не скінчилась. Пікетувальники перекрили прилеглу дорогу. Щоб не порушувати правил дорожнього руху – окупували пішохідний перехід.

У прокуратурі вже відреагували на сьогоднішні події. Спеціальна комісія перевірятиме забудовника та його дозвільні документи, а у разі виявлення будь-яких порушень, будівництво буде зупинено.

Тим часом місцеві акцію протесту оголосили безстроковою і вже завтра збираються її повторити.

Повʼязані теми:

Наступна публікація