Кияни під дощем шикувалися у величезні черги заради "безкоштовного" мистецтва

Кияни під дощем шикувалися у величезні черги заради "безкоштовного" мистецтва

У музеях було стільки заявок, що довелося екскурсії розділити на два дні / Фото: flickr/ifrc/

У Києві відзначили Всесвітній день музеїв.

У Київі всі бажаючі могли відвідати будь-який музей абсолютно безкоштовно. Проте, цього разу графік роботи деяких музеїв, які повинні були бути відкриті цілий день, змінили акції протесту в центрі столиці, пише Сегодня.

Читайте: У Києві відкрили іменний музей відомого модельєра Михайла Вороніна

З ранку в Софію Київську не пускали. ЇЇ відкрили лише о 15:30. Вранці був закритий вхід і на дзвіницю Михайлівського собору. А от в інших музеях був аншлаг.

"Цифра в 1100 відвідувачів за день нас здивувала. Це рекорд", - сказала завідувачка музею "Золоті ворота" Людмила Івакіна.

"У нас було стільки заявок, що довелося екскурсії ділити на два дні", - розповіли в Національному музеї історії України.

В Музей мистецтв ім. Ханенків прийшло близько 900 осіб, зазвичай їх у кілька разів менше.

"В основному сім'ї з дітьми. Система кондиціонування не справлялася, було дуже душно", - поділилася Ганна Рудик, заступник директора з наукової роботи музею.

А PinchukArtCentre, як і обіцяв, без черги пускав у піжамах. Щоб потрапити в Національний художній музей, де всі бажаючі могли розмалювати один із залів та взяти участь у квесті, люди не менше години стояли під дощем в черзі, яка розтягнулася аж до пам'ятника В.Чорноволу.

Тільки за ніч сюди прийшло більше 3 тисяч. Але влаштовувати такі акції частіше, ніж раз на рік експерти не радять.

"Людям подобається настрій свята, але до музеїв це їх не привчає. У нас День музеїв став приводом весело провести час. Крім того, музеям не вигідно влаштовувати акцію часто", - вважає музейний маркетолог Денис Белькевич.

Раніше повідомлялося, що найдовшу у світі гіпсову печеру перетворили на підземний музей.

Повʼязані теми:

Наступна публікація