Кияни обурені незрозумілим рухом електронної черги до дитсадків

Кияни обурені незрозумілим рухом електронної черги до дитсадків

Фото: Getty Images

Посадовці кажуть, що система електронна, але не автоматична.

В електронній черзі до дитячих садків столиці стоїть 12,5 тисяч дітей. Її створювали, щоби шлях до садочка був прозорим, а завідувачі не могли брати дітей позачергово залежно від розміру так званого "доброчинного внеску", однак на практиці вийшло не так, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мама 3-річного Всеволода переконує, що електронною чергою можна керувати в ручному режимі. Її син як був 33-м у списку до відкриття садика після реконструкції, так і залишився, хоча 1 вересня туди пішли нові групи дітей. "Список не зрушив на жодну дитину. Садочок 1 вересня відкрився і туди пішли діти, які діти – я не знаю", - каже мама Оксана.

Як завідувачі дитсадків обходять правила електронної черги набору дітей

Як завідувачі дитсадків обходять правила електронної черги набору дітей

Чому в садок не потрапила жодна дитина з електронної черги, яка гарантує прозорість зарахування малюків, завідувачка не пояснила. "Жодних коментарів я давати не буду", - заявила вона. Але після дзвінка з управління раптом стала говіркішою. Пояснила, що садок у них спеціалізований, і розрахований на 50 вихованців. 22 дитини в нього потрапили за направленням медико-педагогічної комісії. Решта 28 мали б прийти з електронної черги, однак насправді звідти, за словами завідувачки, взяли 7 дітей. Чому решта черги не зрушила хоча б на ці 7 позицій уперед – пояснення немає.

Заступниця міського очільника каже, що черга електронна, але не цілком автоматична. Бо цифра зареєстрованих у ній дітей не відображає реальної картини, бо в ній є як немовлята, що народилися цьогоріч, так і шестирічки, що вже пішли до школи. В окремих випадках черга може рухатися навіть назад. А якщо малюка все ж узяли в один садок, із чотирьох інших електронних черг дитину мають видаляти вручну. Батьки переконані, що тут є поле для маніпуляцій.

Дитячі садочки в столиці перевантажені. Перше завдання вихователів, зменшити його з 200% до хоча б 150% планової кількості дітей у кожній групі. У мерії обіцяють створити три тисячі додаткових місць найближчим часом. А якщо батьки стикаються з непрозорим зарахуванням – просять звертатися одразу в департамент освіти. Після втручання ТСН Оксані раптом подзвонили і повідомили, що хоча по електронній черзі вони не проходять, але Всеволода можуть взяти в садок на півроку на неповний день.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Наступна публікація