Кияни не помітили, що Україну потрусив потужний землетрус з Охотського моря

Кияни не помітили, що Україну потрусив потужний землетрус з Охотського моря

Кияни не помітили землетрусу

У Москві хмарочоси погойдувалися, відхиляючись від прямої на цілий метр.

В Охотському морі, що омиває східні береги Росії, вранці у п'ятницю, 24 травня, стався землетрус на півпланети, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Він трохи не дотягнув до історичного максимуму у 9,5 балів. Магнітуда склала 8,3 бали. Це дуже руйнівний землетрус, але минулося без жертв, пошкоджень і навіть цунамі, адже епіцентр був на глибині аж у 600 км під Камчаткою.

Читайте: Десятки гігантських панд перед землетрусом видерлися на дерева

У найближчому місті, де його відчули люди, - Петропавловську-Камчатському - було лише 5 балів – без жертв і руйнувань.

"Вийшов покурити, поки курив - гойдало, зайшов - гойдало. Машини їздили вперед-назад на парковці району", - розповів очевидець Артем Головениченко.

У Москві ж хмарочоси погойдувалися в унісон, відхиляючись від прямої на цілий метр.

Поштовхи були настільки сильні, що їх зафіксували навіть у Києві, і не лише прилади, а й деякі люди.

Так, мешканка квартири на 13 поверсі близько 9-ї години за Києвом помітила, як в неї почали гойдатися речі. У квартирі живе собака Мася. Вона трохи нервова, але на землетрус не відреагувала.

Читайте: У Китаї після землетрусу сплять на вулицях, а рятувальники з собаками шукають жертв серед завалів

В інституті геофізики переконують, що собака не загавкав, бо насправді нічого страшного не сталося. Небезпека починається лише з 6-7 балів. У столиці України зафіксували 2 бали.

"Два бали – це люди не відчувають і можна записати лише сейсмічними приладами. Якщо щось труситься, то це необов'язково більше, ніж два – через те, що можуть виникнути резонансні ефекти, які будуть підсилюватися коливаннями висотних будинків", - пояснив заступник директора інституту геофізики Олександр Кендзера.

Якби землетрус був неглибоким, то його відголос не дійшов би до України, кажуть сейсмологи. Проте, тоді він зруйнував би все в районі епіцентру. Схоже сталося біля Японії, коли поштовхи ледь не знищили АЕС Фукусіма.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко.

В Охотському морі стався потужний землетрус

В Охотському морі стався потужний землетрус

Повʼязані теми:

Наступна публікація