Кияни мають право на грошову компенсацію в разі падіння на слизькій дорозі

Кияни мають право на грошову компенсацію в разі падіння на слизькій дорозі

Прибирати сніг і лід мають комунальники та власники землі / Фото: УНІАН

Але дуже мало городян про це знають, і тільки одиниці ним користуються.

В Україні щонайменше вдвічі зросла кількість звернень до травматологів. У столиці тільки за попередню добу до травмпунктів звернулися 150 людей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Слизькі дороги та тротуари стають головною причиною переломів рук та ніг. Мало-хто із постраждалих знає, що може вимагати компенсації за свої травми.

У кожної дільниці є власник, який має прибирати лід і сніг. Це місцевий ЖЕК, ринок, підприємство, крамниця тощо.

Найчастіше до цих обов'язків відповідальні особи ставиться вкрай недбало. "Зима на дворі – то й лід. До весни буде чисто", - пояснюють такі керівники.

Згідно з правилами благоустрою Києва, за неприбирання території підприємцям загрожує штраф 1,5 тис. гривень. Але він горе-господарників зазвичай не лякає.

Якщо ж одразу по падінні та травмі на льоду викликати швидку та фіксувати факт та місце падіння, постраждалий може через суд претендувати на грошову компенсацію. Максимальна сума, яку досі вдалося відсудити киянину через слизькі тротуари, становить 17 тис. гривень.

Як уже повідомлялося, минулого тижня в Україні декілька днів тривав сніговий колапс. Більшість областей засипало снігом, а комунальники не встигали з ним боротися. Найбільше постраждали від негоди Херсонська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська, Харківська та Чернігівська область.

Крім того, у понеділок, 25 січня, у Києві почався рясний снігопад, який засипав столицю декілька годин. Через це під вечір у годину-пік у Києві утворилися 9-бальні затори.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

В Україні зросла кількість звернень до травматологів

В Україні зросла кількість звернень до травматологів

Повʼязані теми:

Наступна публікація