Кияни хочуть змінити радянські назви масивів на більш божественні і культурні

Кияни хочуть змінити радянські назви масивів на більш божественні і культурні

В Києві хочуть перейменувати Теремки / Фото: Сегодня

Група містян вимагає дати нові імена масивам "Теремки-1" і "Теремки-2".

Кияни, які живуть на Теремках, виступили з пропозицією перейменувати масиви "Теремки-1" і "Теремки-2" на "Трипільський" і "Білоцерківський".

Крім того, жителі вимагають змінити назву нової станції метро "Теремки", яка повинна бути введена в експлуатацію в кінці першого півріччя 2013 року. В якості альтернативи вони запропонували назву "Одеська площа", пише "Сегодня".

Активісти повідомляють, що вже направили листа до глави КМДА Олександру Попову, головному архітектору столиці Сергію Целовальнику і до Голосіївської районної адміністрації.

У Голосіївської РДА підтверджують, що лист від групи активістів прийшов. При цьому заступник глави адміністрації Павло Жук запевняє, що готовий до діалогу з представниками ініціативної групи.

"Станція метро названа по імені масиву "Теремки". А цей житловий масив Києва був названий так ще в роки СРСР і Радянської України, як копія імені житлового масиву "Теремки" в Москві", - пояснює лідер ініціативної групи Ярослав Рюриків.

"Сьогодні назви масивів "Теремки-1" і "Теремки-2" застарілі, не звучать, не є оригінальним, не властиві столиці незалежної України і не вписуються в загальний список назв столичних масивів і станцій метро", - додав він.

За його словами, при виборі назв члени ініціативної групи керувалися історією Київської області і географічним розташуванням житлових масивів.

"Перейменування масивів і станції метро буде проявом поваги до історії нашої землі з відомою культурою Трипілля, до міста Київської області з Божественною назвою "Біла Церква" і місту-герою Одеса", - розповідає він.

Але є кияни, які не підтримують зміну назви.

"Краще б непрацюючі бювети полагодили. Наприклад, у сквері на вулиці Теремківській бювет не працює вже п'ять років", - говорить одна з мешканок Теремків.

І якщо до перейменування нової станції метро люди ще ставляться більш спокійно, то зміна назв самих масивів не викликає у них схвалення.

Раніше повідомлялося, що Олександр Попов не виключає, що введення в експлуатацію станції метро "Теремки" можуть відкласти до Дня Незалежності через проблеми з фінансуванням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація