Киянам погрожують проїздом у маршрутках по 5 гривень

Киянам погрожують проїздом у маршрутках по 5 гривень

Вартість проїзду сильно виросте

Експерти переконують, що жителі столиці перестануть користуватися послугами перевізників.

У Києві хочуть шалено підняти вартість проїзду в маршрутках. Перевізники вирішили, оскільки подорожчає весь інший комунальний транспорт, то й вони можуть спокійно піднімати ціни. Тепер вони планують проїзд за 2,5 гривень підняти до 4, а за 3 гривні – до 5.

Експерти впевнені, що за таких умов маршрутки залишаться без клієнтів та поступово почнуть зникати з міста, пишуть Вести. Щоправда, вони не уточнюють, що робити киянам, які не мають інакшої можливості дістатися до своїх робіт, крім як на маршрутках.

Перевізники як завжди пояснюють, що це нормальна ціна за проїзд.

"Коли проїзд у комунальному транспорті коштуватиме 5 грн за 75 хвилин, маршрутникам більше не доведеться утримувати ціни в страху втратити пасажира. Можна буде встановити економічно обґрунтований тариф 4 грн для тих, хто зараз возить за 2,5 грн, і 5 грн для тих, хто їздить за 3 грн. Це нормальна ціна для того, щоб перевізник міг покрити витрати на ремонт, паливо, зарплати та й ще й розвиватися", - розповів голова Асоціації перевізників Києва Валерій Липецький.

Експерти ж вважають, що маршрутники втратять клієнтів.

"Люди будуть більш ретельно підходити до прорахунку маршруту. Наприклад, якщо мешканець Троєщини щодня їздить до метро на Петрівку і далі їде метро, то він краще купить проїзний на місяць на необмежену кількість поїздок", - каже експерт Петро Костенко.

Влада також вважає, що скоро попрощається з маршрутками.

"На магістралях буде їздити комфортний комунальний транспорт. Людям краще їздити в просторих салонах, ніж в тісних бусиках. Маршрутки будуть підвозити до метро і їздити в спальних районах. У них теж буде єдиний квиток. Але ми поки цього не вимагаємо від перевізників, тому що до кінця 2014 року їх стане набагато менше. А от щодо підвищення тарифів, поки до нас не зверталися. Звернуться - забороняти не будемо", - пояснив директор департаменту транспорту Євген Водовозов.

Нагадаємо, що в Києві зміняться правила та вартість проїзду в метро – 75 хвилин поїздки буде коштувати 5 грн. Українцям продаватимуть персоналізовані квитки, забезпечать "проїзд на час" та універсальні квитки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація