Після того, як пес сильно покусав пенсіонерку, проблема стала вельми актуальною.
У Києві пенсіонерку покусав дворовий пес. Агресивна тварина й досі бігає у зграї вулицями району та тримає його мешканців у страсі, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
"З-за дерева вибігає – і просто мені в ноги. Схопила і видерла шматок м'яса", - розповіла постраждала киянка.
Вона присягається, що собаку не провокувала. Та напала раптово.
Сусіди готові діяти супроти місцевої зграї радикальними методами. Кажуть, аби захистити себе та рідних – готові псів відстрілювати чи труїти. Бо на допомогу комунальників уже не сподіваються. З подібними заявками до чиновників вишиковуються черги.
"Фізично неможливо всіх тварин, які відловлюються, прилаштувати в притулок. Місць просто немає. Частину тварин притулок вимушений повертати на вулицю", - розповів речник департаменту благоустрою Києва Владислав Шелоков.
Фахівець із поведінки тварин з 37-річним стажем Сергій Клочко викликався дати кілька життєво необхідних порад, як поводитися в разі зустрічі з агресивним собакою.
"Не тікати. Собака швидший за вас завжди", - наголосив він.
Експерт радить іти, не зменшуючи темпу руху. При цьому варто використовувати будь-яку нагоду, аби сховатися. Порятунком може стати навіть капот авто. Пес, каже фахівець, найімовірніше не стрибне слідом.
Якщо навколо порожньо, у пригоді стануть підручні засоби. "Якщо в руках є сумка, парасолька, врешті-решт, взуття зняти та виставити перед собою. Якщо будуть кусати, то вкусять те, що виставили", - пояснює Клочко.
Заспокоїти пса можна, якщо стати до нього "напівбоком" і не дивитися на тварину.
Якщо ж напад неминучий, то дресирувальник радить негайно сідати. Тільки робити це слід правильно, прикривши руками шию, а ліктями затуливши обличчя. Це допоможе захистити вразливі частини тіла.
Кореспондент ТСН Людмила Бадалян