Киян можуть виселити з перших поверхів, а в їхніх квартирах розмістити магазини

Киян можуть виселити з перших поверхів, а в їхніх квартирах розмістити магазини

Квартир на перших поверхах не буде

Столичний депутат пропонує вирішити проблеми кіосків у Києві.

У Києві планують виселити людей з перших поверхів багатоквартирних будинків, а у їх квартирах розмістити торгові кіоски, офіси і магазини, що зараз туляться поруч, йдеться в сюжеті ТСН.

Такі плани особливо стосуються тих районів, де забудова радянських часів. Тут хочуть все зробити на зразок новобудов. Мешканців перших поверхів таких будинків мають переселити вище.

На таке, впевнений автор ідеї, погодяться чимало людей. "Як людина, яка більшу частину життя прожила на першому поверсі, скажу, що це не дуже зручний поверх для проживання", - запевнив член комісії Київради з питань бюджету та соціального розвитку Володимир Філіпов.

Для мешканців "незручних поверхів" планують спростити процедуру переведення квартири із житлової у нежитлову. Для цього досить буде прийти в одне місце і почекати два тижні. Потім таку оселю можна буде вигідно продати, або здати підприємцям.

Однак ріелтори у подорожчання житла на першому поверсі після введення новації не вірять. Як і в те, що за два тижні можна буде житловий фонд перевести у нежитловий.

Читайте: Нардепи, які "пролетіли" повз Раду, не хочуть виселятися зі службових квартир

Зазначимо, що ідея депутатів вже втілена в життя у одній зі столичних хрущовок, де на першому поверсі облаштували супермаркет. Та люди такому сусідству не дуже й радіють. В основному - через гамір. Але головною кісткою в горлі став транспорт, що завозить продукцію, бо через нього ні пройти, ні проїхати.

На знак протесту мешканці цього будинку до "свого" супермаркету на закупи не ходять.

Масове переселення з перших поверхів буде не скоро. Поки це на рівні ідеї. Її автор каже, що на розробку механізму йому треба місяць. Але спочатку Філіпов обіцяє поцікавитися думкою киян. Він наперед запевняє, що примусово нікого нікуди не переселятимуть.

Квартир на перших поверхах більше не буде

Квартир на перших поверхах більше не буде

Повʼязані теми:

Наступна публікація